W ostatnim kwadransie zabrakło sił. KPR Ruch - Slovan Duslo Sala 29:33

26 вер. 2021 |

„Niebieskie” zaczęły świetnie, ale w drugiej połowie nie były w stanie zatrzymać rozpędzonej drużyny ze Słowacji.

Po sobotniej, udanej inauguracji w I lidze (40:16 z Cracovią) piłkarki Ruchu Chorzów chciały w niedzielę odnieść pierwsze zwycięstwo w czesko-słowackiej MOL Lidze. Drugim - po Zorze Ołomuniec - zagranicznym zespołem, który zaprezentował się w hali MORiS, był Slovan Duslo Sala ze Słowacji.

„Niebieskie” rozpoczęły mecz znakomicie. Kilka obron Moniki Ciesiółki, a także akcje Natalii Stokowiec (trzy gole), Poliny Masałowej i Karoliny Jasinowskiej zaowocowały prowadzeniem 5:1 w 7. minucie.

Cztery gole przewagi zespół Vita Teleky’ego miał jeszcze w 18. minucie, po kolejnej skutecznej akcji ze skrzydła Stokowiec (10:6). Później jednak Słowaczki zaczęły się zbliżać - dzięki wyżej ustawionej obronie, a także bardzo szybkim wznowieniom gry. Nawet jeśli Slovan stracił bramkę, to w ciągu kilku sekund był już pod bramką Ruchu i błyskawicznie się rewanżował.

W 25. minucie wyrównała Nikola Rackova (13:13) i cała zabawa zaczynała się od początku. Minimalną przewagę przed przerwą - 17:16 - zapewniła Ruchowi Paula Masiuda, która dwukrotnie pokonała Sonę Furgalakovą.

Po zmianie stron wynik początkowo oscylował wokół remisu, ale w 36. minucie po raz pierwszy na prowadzenie wyszła Sala - po golu Lizy Somogyi (19:20). Ruch zareagował na to szybko i skutecznie (21:20 za sprawą Jasinowskiej i Masałowej), ale z minuty na minutę było widać, że nasze zawodniczki zaczynają opadać z sił.

Drużyna ze Słowacji jeszcze podkręciła tempo i przyniosło to efekty - najpierw dwa gole przewagi, potem trzy, a ostatecznie zwycięstwo w Chorzowie 33:29. W końcowym kwadransie aż pięć bramek rzuciła Olivia Scipova, najskuteczniejsza piłkarka Slovana w całym spotkaniu (7 goli).

"Niebieskie" pozostają na 13. miejscu w tabeli MOL Ligi, a na poprawę tej lokaty będą musiały poczekać trzy tygodnie (kolejny mecz odbędzie się 17 października - u siebie z Sokolem Poruba). Natomiast w przyszłą sobotę zmierzą się w I-ligowych derbach z Sośnicą Gliwice (na wyjeździe, godz. 17.00).

KPR Ruch Chorzów - Slovan Duslo Sala 29:33 (17:16)
KPR Ruch:
Ciesiółka, K. Gryczewska - Jasinowska 8, Polańska 1, Wilczek 3, Kolonko, Masiuda 2, Kiel, Radlak, Grabińska 1, Stokowiec 7, Masałowa 7.
Slovan: Furgalakova, Vorzackova  - Takacova, Rackova 2, Vargova 3, Koenigova 5, Pocsikova 3, Scipova 7, Usiakova 2, Tulipanova 2, Matusincova 2, Somogyi 3, Zlatinska, Varjassiova 2, Ratvajska 2.
Sędziowali: Přemysl Fukala, Radek Mohyla (Czechy).
Kary: KPR Ruch - 6 minut, Slovan - 12 minut (czerwona kartka: Tulipanova 47. minuta, w wyniku gradacji kar).