W Olkuszu o mistrzostwo gr. B. Ruch chce postawić kropkę nad „i”

13 трав. 2022 |

W przedostatniej kolejce I ligi „Niebieskie” mogą zagwarantować sobie tytuł mistrzowski w gr. B i prawo gry w Turnieju Mistrzyń o PGNiG Superligę Kobiet. Podopieczne Jarosława Knopika zmierzą się na wyjeździe z SPR Olkusz.

21. kolejka I ligi została obligatoryjnie wyznaczona na sobotę, 14 maja, ale mecz SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów został przełożony na niedzielę, 15 maja, na godz. 17.00.

- Olkusz w sobotę ma zajętą halę z powodu mistrzostw Polski w akrobatyce sportowej. Napisali pismo do związku, a także do naszego klubu z prośbą o rozegranie meczu w niedzielę. Oczywiście wyraziliśmy zgodę - mówi trener KPR Ruch Jarosław Knopik.

Jego drużyna ma na niedzielę jasny cel - to wygrana za trzy punkty i postawienie kropki nad "i" w walce o mistrzostwo gr. B. Jeśli tak się stanie, ostatni mecz sezonu - z UKS Dziewiątka Legnica (21 maja w Chorzowie) - nie będzie już miał znaczenia dla układu tabeli.

- Czym szybciej zamkniemy temat pierwszego miejsca, tym szybciej będziemy mogli skupić się oficjalnie na Turnieju Mistrzyń. To jest dla nas bardzo ważne. Zrobimy wszystko, aby kwestię tytułu w grupie B rozstrzygnąć w niedzielę, powiedzmy o godzinie 18.30 - dodaje trener Jarosław Knopik.

W naszym zespole wszystkie zawodniczki - poza leczącymi kontuzje Kają Gryczewską i Agnieszką Iwanowicz - są gotowe do gry. - Wszyscy są zdrowi. Dziewczyny pracują z uśmiechem na twarzy i z motywacją - kończy trener "Niebieskich".

Przypomnijmy, że Turniej Mistrzyń - z udziałem zwycięzców trzech grup I ligi - odbędzie się w dniach 3-5 czerwca. W przyszłym tygodniu mamy poznać miejsce rozgrywania imprezy.

21. kolejka I ligi gr. B
Sobota, 14 maja

Sośnica Gliwice - ChKS PŁ Łódź (godz. 17)
UKS Dziewiątka Legnica - MTS Żory (godz. 17)
Otmęt Krapkowice - Karkonosze Jelenia Góra (godz. 18)
KS Cracovia 1906 - AZS-AWF Handball Wrocław (godz. 20)

Niedziela, 15 maja
SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów (godz. 17)