W Lublinie była walka i emocje. Honorowa porażka Ruchu

28 квіт. 2021 |

„Niebieskie” wysoko zawiesiły poprzeczkę aktualnemu mistrzowi Polski. Do przerwy remisowały w Lublinie 13:13, ostatecznie uległy Perle 24:28.

MKS Perła Lublin i KPR Ruch Chorzów odrabiali w środę zaległości z 20. serii PGNiG Superligi Kobiet. Mecz miał odbyć się 28 marca, ale został przełożony ze względu na sytuację epidemiologiczną w klubie z Chorzowa.

O ile w poprzednim spotkaniu - z KPR Gminy Kobierzyce - Ruch dość szybko stracił kontakt z rywalkami, o tyle w meczu w Lublinie przez długi czas walczył z faworyzowaną Perłą jak równy z równym.

Zaczęło się znakomicie. Odważne wejścia Marceliny Polańskiej skutkowały rzutami karnymi dla „Niebieskich”, które na gole zamieniała Katarzyna Wilczek. W 5. minucie „Masło” wykorzystała kontrę i Ruch objął prowadzenie 3:1.

Kolejne minuty należały do gospodyń. Po rzucie Natalii Nosek piłka wylądowała w okienku bramki chorzowianek, a Perła po raz pierwszy uzyskała przewagę (4:3). Później zespół Moniki Marzec prowadził 7:5 i 11:8, ale podopieczne Vita Teleky’ego trzymały się dzielnie i stopniowo zmniejszały dystans.

Trafiały Natalia Stokowiec, Katarzyna Wilczek i Natalia, a „Niebieskie” doprowadziły do remisu (11:11). Później zaś - przy stanie 13:13 - miały piłkę i mogły schodzić na przerwę z minimalną przewagę, jednak rzut Aleksandry Jaroszewskiej obroniła bramkarka gospodyń.

Remis utrzymywał się do 33. minuty. Później Lublin wypracował sobie nikłą, jedno-dwubramkową przewagę. Po bramce Karoliny Jasinowskiej z rzutu karnego przegrywaliśmy tylko 17:18 (39. minuta), później niestety straciliśmy cztery gole z rzędu.

Jeszcze tliła się nadzieja, gdy Magda Balsam zmarnowała dwie „siódemki” z rzędu, ale Ruch zablokował się na prawie 6 minut. W tym fragmencie Perła powiększyła prowadzenie 24:18. „Niebieskie” odpowiedziały trzema bramkami z rzędu (Stokowiec, Jasinowska, Sójka), jednak nie były już w stanie odwrócić losów meczu. Mecz zakończyły honorową porażką naszego zespołu 24:28.

Już w sobotę (1.05.) KPR Ruch rozegra kolejny mecz na wyjeździe - ze Startem Elbląg (godz. 18.00).