W Żorach było cały czas „na styku”. Jak będzie w sobotę w Chorzowie?

1 квіт. 2022 |

W pierwszej rundzie pokonaliśmy na wyjeździe MTS Żory 30:28. Jakiego spotkania rewanżowego w Chorzowie (sobota, godz. 20.00) spodziewa się trener „Niebieskich”?

Lider kontra wicelider. Dwa kluby z dużymi ambicjami i bardzo dobrymi zespołami. Po sobotnim spotkaniu w hali MORiS w Chorzowie (początek o godz. 20.00) wiele się wyjaśni. Najpierw jednak wróćmy do tego, co wydarzyło się jesienią w Żorach.

Pierwszy mecz MTS Żory z KPR Ruch Chorzów - 7 listopada 2021 r. - trzymał w napięciu od początku do końca
. „Niebieskie” prowadziły 5:2, by następnie stracić sześć goli z rzędu. Do przerwy był remis 12:12, a po zmianie stron nadal oglądaliśmy wymianę ciosów. Na dziewięć minut przed końcem Żory miały minimalną przewagę (25:24), wówczas jednak Ruch zanotował najlepszy fragment, zdobywając cztery bramki bez odpowiedzi. Głównie dzięki temu triumfował w Żorach 30:28.

- W meczu w Żorach nie byliśmy zespołem lepszym, ale zadecydowały dwa elementy: rzuty karne i kary. Potrafiliśmy doprowadzić do tych sytuacji, gdzie byliśmy faulowani w polu bramkowym. Mieliśmy dziewięć karnych, z których wykorzystaliśmy osiem (wszystkie Natalia Kolonko, jeden z nich widzimy na zdjęciu - przyp. red.). Potrafiliśmy także zachować spokój. Kary złapaliśmy tylko dwa razy, a Żory cztery - wspomina Jarosław Knopik.

Zdaniem trenera „Niebieskich” w sobotę w Chorzowie całkiem prawdopodobna jest powtórka z listopada, czyli kolejny mecz na styku.

- Nie oszukujmy się: to będzie nerwowy mecz, wiadomo, jaka będzie stawka. Ważna będzie dyspozycja dnia - zauważa Jarosław Knopik. - Spodziewam się dwóch scenariuszy. Albo będzie to mecz „bramka za bramkę” i bardzo na styku, a wszystko rozstrzygnie się po 50. minucie, albo jeden z zespołów wejdzie w to spotkanie rewelacyjnie i będzie je kontrolował. Mam nadzieję, że przy opcji numer 2 będziemy to my - dodaje szkoleniowiec Ruchu.

- Na pewno będzie to fajne widowisko. Przyjeżdża do nas zespół, który potrafi grać w piłkę ręczną. Udowadnia, że jest czołową ekipą zaplecza Superligi - kończy Jarosław Knopik.

Takie słowa to najlepsza reklama hitu I ligi. Zapraszamy wszystkich Kibiców do hali MORiS na godz. 20.00. „Niebieskie” bardzo potrzebują Waszego dopingu!