W środę Ruch jedzie do Ostrawy. Będzie trzecie zwycięstwo z rzędu w MOL Lidze?

15 лют. 2022 |

Kibice odliczają dni do niedzielnych derbów Śląska z Sośnicą Gliwice w I lidze, tymczasem już w środę (16.02.) zmierzymy się w MOL Lidze z Sokolem Poruba. Początek o 18.00.

Dziesiąty w tabeli Ruch zagra na parkiecie jedenastego Sokola Poruba (Czechy). Drużyna z Ostrawy w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyła tylko punkt, a na zwycięstwo czeka od 3 listopada 2021 r. Do tego w poprzednim tygodniu zmagała się z koronawirusem (zaplanowany na 13 lutego mecz ze Slovanem Duslo Sala został przełożony).

Po wygranych z Hazeną Kynżvart i Slovanem Duslo Sala nasza drużyna ma szansę na trzecie z rzędu zwycięstwo w MOL Lidze. Już raz była w podobnej sytuacji, ale po pokonaniu Zlina i Stupavy uległa Slavii Praga. Miejmy nadzieję, że tym razem "Niebieskie" przedłużą zwycięską serię.

Trener Jarosław Knopik przypomina jednak o ważnej kwestii - w niedzielę zagramy derby z Sośnicą Gliwice. I to pierwszoligowe spotkania mają priorytet.

- Nie chcę przez to powiedzieć, że potraktujemy mecz z Sokolem treningowo. Podejdziemy do niego w pełni skoncentrowani, na 100 procent, będziemy chcieli odnieść kolejne zwycięstwo. Jednak w tym tygodniu przygotowania, analizy wideo prowadzimy już pod Sośnicę. Cała uwaga skupiona jest na Gliwicach - podkreśla nasz trener.

W pierwszej rundzie mecz Ruchu z Sokolem był bardzo wyrównany. O wyniku zadecydowała końcówka, w której lepsza okazała się ekipa z Czech (wygrała w hali MORiS 34:32).

Program 19. kolejki MOL Ligi
Środa, 16 lutego

Banik Most - Sokol Pisek (godz. 17.30)
Slavia Praga - Iuventa Michalovce (17.30)
Zora Ołomuniec - Hazena Kynżvart (18.00)
Slovan Duslo Sala - Tatran Stupava (18.00)
DHC Pilzno - HK Hodonin (18.00)
Sokol Poruba - KPR Ruch Chorzów (18.00)
Handball PSG Zlin - DAC Dunajska Streda przełożony