Udany początek sparingów. Ruch wygrał z Sokolem Poruba

10 серп. 2022 |

W środowe popołudnie KPR Ruch Chorzów rozegrał pierwszy sparing przed sezonem 2022/2023. „Niebieskie” sprawdziły umiejętności na tle Sokola Poruba. Pokonały ekipę z Czech 46:41.

Środowy mecz był oficjalnym debiutem nowego trenera Ruchu, którym jest Walentyn Wakuła. Zagrało także pięć nowych zawodniczek z Ukrainy. W wyjściowym Ruchu pojawiły się: Monika Ciesiółka w bramce, Anastazja Bondarenko, Marcelina Polańska i Anna Diablo na rozegraniu, Karolina Jasinowska na kole, a także Natalia Stokowiec i Natalia Doktorczyk na skrzydłach.

Mecz rozegrany został w nietypowym wymiarze czasowym - 80 minut (w trzech tercjach). Na początku obie drużyny narzuciły intensywne tempo gry, ale miały problemy ze zdobywaniem bramek. Pierwszy celny rzut oddała drużyna z Ostrawy, na który chwilę później próbowała odpowiedzieć Anna Diablo - niestety bezskutecznie.

Kolejny fragment to wymiana ciosów. Przełomem okazała się 9. minuta. Po rzucie karnym wykonanym przez Natalię Kolonko chorzowianki zaczęły wypracowywać sobie przewagę. Było to możliwe również dzięki znakomitej postawie naszych bramkarek - Moniki Ciesiółki oraz Maryny Szalimowej. Trzybramkowe prowadzenie Ruchu utrzymało się do tej części. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 14:11.

W drugiej odsłonie obie drużyny ani na chwilę nie zwolniły tempa, gra była bardzo żywiołowa. Dzięki celnym trafieniom i dobrej grze w defensywie zawodniczki z Chorzowa konsekwentnie budowały przewagę - po sześciu minutach drugiej tercji prowadziły już sześcioma bramkami, później jednak Sokol zaczął odpowiadać. W efekcie po 60 minutach Ruch nadal był lepszy o trzy gole (32:29).

Ostatnia tercja trwała 20 minut. Chorzowianki zaczęły ją bardzo agresywnie i mocno w obronie, zatrzymując kilka razy zespół z Poruby. Szereg szybkich kontrataków pozwolił Ruchowi odskoczyć na 38:32. Efektowną bramkę zdobyła Anastazja Bondarenko, oddając rzut przez całe boisko do pustej bramki. W ostatnich minutach oba zespoły nie odpuszczały i prowadziły zacięty bój o każdą piłkę, zostawiając serce na boisku. Po 80 minutach Ruch okazał się lepszy od rywala z MOL Ligi, zwyciężając 46:41.

Każda z zawodniczek naszej drużyny otrzymała szansę zaprezentowania się na parkiecie. Kolejnym sprawdzianem dla Ruchu będzie trzydniowy (12-14 sierpnia) turniej EuroCup w Pilźnie, na którym „Niebieskie” zmierzą się z rywalami z Czech, Francji oraz Niemiec.

KPR Ruch Chorzów - Sokol Poruba 46:41 (14:11, 18:18, 14:12)

Zdjęcie: Robert Machura