Udany początek ukraińskich piłkarek w Pucharze Śląska

13 трав. 2022 |

Zawodniczki z Ukrainy grające pod szyldem Ruch Chorzów/Lviv Sport College wygrały pierwszy mecz w Młodzieżowym Pucharze Śląska.

W marcu, krótko po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę, młode piłkarki ręczne ze Lwowa trafiły do Polski, a w sprowadzeniu ich pomógł KPR Ruch. Dziewczyny od ponad dwóch miesięcy przebywają w Chorzowie pod naszą opieką, trenują w hali MORiS, a w czwartek rozegrały pierwszy oficjalny mecz.

Drużyna prowadzona przez Anastasiyę Dorozhivską wystąpiła pod szyldem Ruch Chorzów/Lviv Sport College, a jej pierwszym rywalem była Sośnica Gliwice. Mecz odbył się w ramach Młodzieżowego Pucharu Śląska.

Po wyrównanym początku (8:8 w 14. minucie) piłkarki z Ukrainy zaczęły budować przewagę. Po 30 minutach prowadziły 18:15, a kluczowy dla przebiegu spotkania był początek drugiej części. Lwowsko-chorzowska ekipa wygrała go 7:0 (25:15), a następnie do końca kontrolowała wydarzenia na boisku.

Ruch/Lviv Sport College pokonał Sośnicę 33:26. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Liudmyla Martyniuk, zdobywczyni aż 12 bramek.

Ruch Chorzów/Lviv Sport College - SPR Sośnica Gliwice 33:26 (18:15)
Najwięcej bramek dla Ruchu: Martyniuk 12, Koval 4, Lakatosh 4, Zdrila 4.