Startuje MOL Liga! Oto terminy wrześniowych meczów Ruchu

1 вер. 2021 |

Już w najbliższą sobotę piłkarki KPR Ruch Chorzów rozpoczną rywalizację w MOL Lidze - razem z najlepszymi zespołami z Czech i Słowacji.

Po raz pierwszy w historii polska drużyna wystąpi w MOL Lidze. Do dziewięciu zespołów z Czech i czterech ze Słowacji dołączył KPR Ruch Chorzów.

Podopieczne Vita Teleky’ego rozegrają pierwsze spotkanie w sobotę, 4 września - na parkiecie najlepszej drużyny MOL Ligi, aktualnego mistrza Czech Banika Most. Początek meczu o godz. 17.30. Następnie, 8 września, "Niebieskie" zmierzą się na wyjeździe ze słowackim DAC Dunajska Streda, a to spotkanie odbędzie się awansem (z 5. kolejki).

MOL Liga w Chorzowie zadebiutuje w kolejny weekend - 11 września. "Niebieskie" podejmą Zorę Ołomuniec (godz. 13.00, hala MORiS).

Następnie Ruch uda się na Słowację, by zmierzyć się z najlepszym zespołem z tego kraju, Iuventą Michalovce. Mecz w rodzinnej miejscowości trenera Telek y’ego rozegrany zostanie w piątek, 17 września, o godz. 17.30.

Miesiąc zakończymy pojedynkiem z inną drużyną ze Słowacji, Slovanem Duslo Sala (26 września, godz. 18.00). Dzień wcześniej Ruch rozegra pierwsze spotkanie w polskiej I lidze - przeciwko Cracovii. Oba mecze odbędą się w hali MORiS.

Terminy wrześniowych meczów KPR Ruch Chorzów w MOL Lidze

4 września (sobota): Banik Most - KPR Ruch, godz. 17.30
8 września (środa): DAC Dunajska Streda - KPR Ruch, godz. 18.00
11 września (sobota): KPR Ruch - Zora Ołomuniec, godz. 13.00
17 września (piątek): Iuventa Michalovce - KPR Ruch, godz. 17.30
26 września (niedziela): KPR Ruch - Slovan Duslo Sala, godz. 18.00