Sonda przed sezonem PGNiG Superligi Kobiet. Zapraszamy do typowania!

7 вер. 2022 |

W piątek (09.09.) rusza nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet. Po raz pierwszy zawodowa liga składać się będzie z 10 zespołów. Po rocznej przerwie w elicie znów zagra KPR Ruch Chorzów. Jak się spisze? Czekamy na Wasze typy!

Tuż przed startem sezonu zapraszamy Was do udziału w sondzie.

Pytanie brzmi: " Które miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet w sezonie 2022/23 zajmie KPR Ruch Chorzów?". Ankieta dostępna jest po prawej stronie naszego portalu. Głosować można do piątku, 9 września, do godz. 19.00 (wówczas rozpocznie się pierwszy mecz "Niebieskich" - w Kobierzycach).

Jak przedstawia się format rozgrywek? Po rozegraniu fazy zasadniczej (mecz i rewanż, każdy z każdym, 18 spotkań) Superliga zostanie podzielona na dwie grupy: 1-6 (o mistrzostwo) i 7-10 (o utrzymanie).

Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2022/23 zespół z miejsca 10. po rozegraniu wszystkich serii spadnie do I ligi.

Z kolei drużyna, która zakończy sezon na 9. miejscu, weźmie udział w Turnieju Mistrzyń - zmierzy się z najlepszymi drużynami trzech grup I ligi. Zespoły z miejsc 1-2 w Turnieju Mistrzyń zagrają w Superlidze w sezonie 2023/24 (oczywiście pod warunkiem spełnienia kryterium licencyjnego).