Sokol Poruba zrewanżował się za porażkę w Chorzowie

7 серп. 2020 |

30 lipca piłkarki Ruchu Chorzów zwyciężyły we własnej hali z Sokolem Poruba 30:26. W piątek przegrały z tym zespołem w Ostrawie w identycznym stosunku.

W czwartek "Niebieskie" uległy po zaciętym boju Piotrcovii (25:29), a już w piątek pojechały do Ostrawy - na sparing z Sokolem Poruba, czwartym zespołem MOL Ligi (w której grają najlepsze zespoły z Czech i Słowacji).

Z Sokolem Ruch mierzył się 30 lipca. Zwyciężył u siebie 30:26. W piątek w Ostrawie wynik był identyczny, ale ze zwycięstwa cieszyły się Czeszki. Głównie dzięki udanej pierwszej połowie, po której prowadziły 17:7.

- Zmieniliśmy w pierwszej połowie system obrony, spróbowaliśmy "5-1". Powiem jednak szczerze, że nie to było przyczyną naszej słabej gry i wyniku po pierwszej części połowy, lecz rozluźnienie, które było widoczne już na rozgrzewce. Zabrakło koncentracji - skomentował sparing w Ostrawie Marcin Księżyk, trener „Niebieskich”.

W drugiej części Ruch zagrał zdecydowanie lepiej, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat.

- Przez 10 minut potrafiliśmy popracować solidnie i odrobić 8 bramek. Doszliśmy na 21:23, ale ostatecznie przegraliśmy - dodał szkoleniowiec Ruchu.

W naszym zespole zabrakło kontuzjowanych Dominiki Nimsz i Agnieszki Iwanowicz, nie zagrały także Natalia Kolonko i Michalina Gryczewska. W Ruchu zadebiutowała za to Martyna Siemianowska.

Następny sparing Ruchu odbędzie się 12 sierpnia - z Eurobudem JKS-em Jarosław, w Chorzowie.

Sokol Poruba - KPR Ruch Chorzów 30:26 (17:7)