Sezon Ruchu II w liczbach. 35 zawodniczek, 321 bramek...

6 квіт. 2020 |

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie występów piłkarek Ruchu II w minionym sezonie.

KPR Ruch II Chorzów okazał się bezapelacyjnie najlepszy w rozgrywkach II ligi (grupa 4). Wygrał wszystkie osiem spotkań. Po przedwczesnym zakończeniu sezonu - w związku z pandemią koronawirusa - uzyskał awans do I ligi.

Oto sezon 2019/20 w wykonaniu Ruchu II w ujęciu statystycznym:

Mecze
W ośmiu spotkaniach wystąpiło 35 zawodniczek, w tym pięć bramkarek. Skąd taka liczba? W pierwszym meczu z UKS Pietrowice Wielkie zagrało sporo piłkarek z pierwszego składu. Później szansę dostawały inne szczypiornistki, w tym spora grupa juniorek.

Jedynie dwie piłkarki - Wiktoria Bednarek oraz Sandra Kiel - brały udział we wszystkich ośmiu spotkaniach. Siedem razy zagrała Anna Waloń, a sześć Wiktoria Kosmowska.

Bramki
Drużyna prowadzona przez Ryszarda Jarząbka zdobyła w minionym sezonie 321 bramek, co daje imponującą średnią - ponad 40 goli na mecz! Ruch II stracił 153 bramki, czyli średnio 19,12 na mecz.

Najczęściej bramkarki rywalek pokonywała Natalia Doktorczyk (28 goli w 5 meczach). Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajęły: Joanna Rodak (26 goli w 4 meczach), Aleksandra Sójka (25/4), Sylwia Szołtysek (24/5) oraz Sandra Kiel (24/8).

Najlepszą średnią może się pochwalić Viktoria Tyszczak, która zagrała tylko w ostatnim spotkaniu sezonu - w Pietrowicach Wielkich - i rzuciła osiem goli.

Kary
"Niebieskie" rzadko przekraczały przepisy. Tylko 14 zawodniczek otrzymało karę dwuminutową, osiem z nich zaledwie raz. Najczęściej na ławkę odsyłana była Katarzyna Czarnik (6 minut).

TUTAJ znajdziesz podsumowanie statystyczne pierwszej drużyny Ruchu.