Sabina Radlak zawodniczką KPR Ruch Chorzów

28 лип. 2021 |

Jest wychowanką „Niebieskich”, ale nie miała okazji zadebiutować w drużynie seniorek. Ostatnio grała w I-ligowym SPR Olkusz. Witamy Sabinę na pokładzie!

27-letnia Sabina Radlak to pierwsza zawodniczka pozyskana przez KPR Ruch Chorzów przed sezonem 2021/22. Przez ostatnie dwa lata występowała w SPR Olkusz, wcześniej zaś przez trzy sezony w nieistniejącym już Imperium Katowice.

Handballowego rzemiosła uczyła się w Ruchu. Jest wychowanką naszego klubu i mieszkanką naszego miasta. - Jako chorzowianka marzyłam o tym, by zagrać kiedyś w hali MORiS-u. Bardzo się cieszę, że będę mogła to zrobić w barwach Ruchu - podkreśla.

Sabina Radlak jest nominalną lewoskrzydłową, ale zdarzało jej się także występować na środku rozegrania.

- Z mojego rocznika (1994 - przyp. red.) w kadrze Ruchu nie ma obecnie żadnej zawodniczki, ale znam dobrze kilka dziewczyn. Trzon drużyny stanowią doświadczone Karolina Jasinowska czy Katarzyna Wilczek - mówi Radlak.

Jakie są jej oczekiwania po przyjściu do Ruchu? W nowym sezonie „Niebieskie” będą grać w dwóch ligach - pierwszej lidze polskiej oraz MOL Lidze (zrzeszającej najlepsze kluby z Czech i Słowacji).

- Jestem podekscytowana tym wyzwaniem. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony. Trenujemy ciężko, ale to mi odpowiada. Lubię ciężką pracę - podkreśla nowa skrzydłowa naszego zespołu.