Ruch się nie zatrzymuje! Wygraliśmy kolejne derby

16 жовт. 2021 |

Dwa tygodnie temu „Niebieskie” wysoko zwyciężyły w Gliwicach, tym razem u siebie rozgromiły Zgodę Ruda Śląska 48:26. Martwi niestety kontuzja Karoliny Jasinowskiej.

Nasz klub chciał rozegrać to spotkanie w piątek. Po pierwsze, żeby drużyna miała dzień przerwy przed niedzielnym meczem MOL Ligi z Sokolem Poruba. Po drugie, żeby termin nie kolidował z rozgrywanym na Cichej spotkaniem Ruchu Chorzów z Wisłą Puławy. Nasz rywal nie zgodził się jednak na zmianę.

Zagraliśmy więc w sobotę i pewnie wykonaliśmy zadanie. Tylko w pierwszych minutach Zgoda była równorzędnym przeciwnikiem dla „Niebieskich”. Prowadziła po rzucie Natalii Kity, później remisowała 2:2 i 3:3.

Jednak od 7. minuty (przy stanie 5:4) chorzowianki podkręciły tempo, a w efekcie błyskawicznie odjechały rywalkom. Wystarczyło pięć minut i zrobiło się 10:4. Przyjezdne coraz częściej popełniały proste błędy i były za to bezlitośnie karcone - najczęściej przez Sabinę Radlak, która w pierwszej połowie rzuciła sześć goli (a w całym spotkaniu dziewięć).

Bramkę nr 20 Ruch miał na koncie już po niespełna 24 minutach (rzut karny Katarzyny Wilczek). Nie zamierzał jednak osiadać na laurach. Pierwsza połowa zakończyła się nietypowym, bardzo wysokim wynikiem 30:10.

Drugą część „Niebieskie” rozpoczęły niefortunnie, szybko łapiąc aż trzy kary w krótkim odstępie czasu. Zgoda minimalnie zmniejszyła różnicę (31:13), ale później chorzowianki wzięły się do roboty i na kwadrans przed końcem prowadziły 40:18. Gdyby nie drobne problemy ze skutecznością (dwa niewykorzystane karne plus kilka czystych sytuacji), zapewne pękłaby „pięćdziesiątka”. Ostatecznie Ruch wygrał derby ze Zgodą 48:26.

Radość z kolejnej wygranej zmąciła niestety informacja o kontuzji naszej podstawowej zawodniczki. Karolina Jasinowska doznała urazu dłoni w pierwszej połowie i nie była w stanie kontynuować gry.

Kolejny mecz Ruchu odbędzie się już w niedzielę, 17 października, ponownie w hali MORiS. O godz. 18.00 rozpoczniemy walkę o pierwsze zwycięstwo w MOL Lidze - z Sokolem Poruba z Czech.

KPR Ruch Chorzów - KS Zgoda Ruda Śląska 48:26 (30:10)