Ruch rozpoczyna ligowy finisz. Przed nami trudny mecz w Jeleniej Górze

29 квіт. 2022 |

Prawie miesiąc upłynął od ostatniego spotkania „Niebieskich” w I lidze. 30 kwietnia podopieczne Jarosława Knopika wrócą do walki o punkty. W Jeleniej Górze zmierzą się z Karkonoszami (o godz. 18.15).

KPR Ruch, Karkonosze i MTS Żory - to trio od początku sezonu nadaje ton rozgrywkom w grupie B. W najlepszej sytuacji znajduje się obecnie nasz zespół, który otwiera tabelę i ma wszystko w swoich rękach. Co ważne, wygrał oba spotkania z Żorami, zaś Jelenią Górę pokonał wysoko u siebie, w grudniu 2021 r. (35:22).

Karkonosze zajmują trzecie miejsce. Tracą do Ruchu tylko trzy punkty, ale rozegrały o jeden mecz więcej. Biorąc pod uwagę porażkę w Chorzowie, a także dwa niepowodzenia w starciach z wiceliderem MTS Żory, szanse ekipy z Jeleniej Góry na wygranie grupy B są znikome.

- Ale za to Karkonosze zagrają z nami bez presji, na pełnym luzie. Będą się cieszyć piłką ręczną. Dla nas taka sytuacja jest gorsza, my nie możemy sobie pozwolić na żaden luz. Większy spokój pojawi się, jeśli wygramy w sobotę. Zdajemy sobie sprawę, że musimy zrobić kolejny krok do zwycięstwa w grupie B - podkreśla trener „Niebieskich” Jarosław Knopik.

Ruch rozpocznie w sobotę ligowy finisz. Po meczu w Jeleniej Górze zmierzy się jeszcze z: Otmętem Krapkowice (8 maja, u siebie), SPR Olkusz (14 maja, na wyjeździe) oraz UKS Dziewiątka Legnica (21 maja, u siebie).

- Jesteśmy w dobrej pozycji wyjściowej, znamy sytuację w tabeli. Chcemy się dalej pozytywnie budować zwycięstwami - podkreśla Jarosław Knopik.

Trener „Niebieskich” nie będzie mógł skorzystać w sobotę z dwójki zawodniczek, które od dłuższego czasu leczą kontuzje - bramkarki Kai Gryczewskiej oraz rozgrywającej Agnieszki Iwanowicz. Za to na skrzydłach pojawiły się wręcz kłopoty bogactwa, bo w treningach brało udział aż sześć zawodniczek występujących na tej pozycji: Natalia Stokowiec, Sabina Radlak, Natalia Doktorczyk, Aneta Kavalova, Natalia Sytenka, a także… Joanna Rodak, która po urlopie macierzyńskim stopniowo wraca do handballu.

Mecz Karkonosze Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów rozpocznie się w sobotę o godz. 18.15.