Ruch poszuka pierwszych punktów w Koszalinie

25 вер. 2020 |

- Będzie walka do ostatnich minut - mówi przed sobotnim meczem z Młynami Stoisław Koszalin trener KPR Ruch Chorzów Marcin Księżyk.

Po dwóch porażkach "Niebieskie" zamykają tabelę PGNiG Superligi Kobiet, choć wcale tak być nie musiało. W poprzednim meczu - ze Startem Elbląg - prowadziły trzema bramkami, lecz nie zdołały utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Trener Marcin Księżyk nie rozpamiętuje już ostatnich minut tamtego spotkania (przegranego 24:25), skupia się na dobrych momentach, których nie brakowało.

- Bardziej koncentrowałem się na tym, by zapamiętać to, co zrobiliśmy dobrze w meczu ze Startem, bo to będzie rzutowało na wynik przyszłej rywalizacji. Mam na myśli dobrą grę w obronie w drugiej połowie, która pozwoliła nam wyjść na prowadzenie. W pierwszej było z tym gorzej, ale wyciągnęliśmy wnioski i to poprawiliśmy. Czego jeszcze unikać? Na pewno kar, bo to zdecydowanie utrudnia nam grę - podkreśla trener chorzowianek przed sobotnim meczem na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin.

Rywal Ruchu ma na koncie dwa punkty - za zwycięstwo po rzutach karnych w Jarosławiu w poprzedniej serii.

- Oglądałem mecz Koszalina. Rywal na pewno przed nami się nie położy. Będzie walka do ostatnich minut, jesteśmy na to przygotowani. Mam nadzieję, że nas nie zaskoczą i przywieziemy trzy punkty - dodaje Marcin Księżyk.

Mecz 3. serii PGNiG Superligi Kobiet Młyny Stoisław - KPR Ruch odbędzie się 26 września o godz. 16.00. Transmisję przeprowadzi zobacz.tv - link TUTAJ