Ruch - Otmęt. Utrzymać poziom i wygrać pewnie

7 трав. 2022 |

Przed „Niebieskimi” ostatnie trzy spotkania sezonu w I lidze. Lider grupy B podejmie w niedzielę (o godz. 17.00) siódmy zespół tabeli Otmęt Krapkowice.

Zwycięstwo w Jeleniej Górze w poprzedniej kolejce (39:35 z Karkonoszami) było milowym krokiem Ruchu w walce o zwycięstwo w grupie B i awans do Turnieju Mistrzyń (którego stawką będzie miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet).

W ostatnich trzech kolejkach Ruch musi zdobyć sześć punktów, ale wszyscy zakładają walkę o maksymalną pulę. W najbliższą niedzielę (8 maja, godz. 17) drużyna Jarosława Knopika podejmie Otmęt Krapkowice.

- Zdajemy sobie sprawę, że to jest Ruch Chorzów. Musi być utrzymany odpowiedni poziom, musi być zwycięstwo - pewne, przekonujące, szczególnie na swoim parkiecie. Za tym musi iść także dobra gra zespołu - podkreśla trener Jarosław Knopik.

Po zwycięstwie w Jeleniej Górze piłkarki "Niebieskich" przygotowują się do ostatnich spotkań nieco innym rytmem.

- Zakładamy, że w tych trzech ostatnich spotkaniach zagramy na tyle dobrze, że odniesiemy zwycięstwa i przypieczętujemy to pierwsze miejsce. Musieliśmy więc zmodyfikować ten najbliższy czas. Chcemy popracować z całą grupą, z wszystkimi zawodniczkami - mniej pod konkretnego przeciwnika, a bardziej skupiając się na sobie, na swojej piłce ręcznej, mankamentach w obronie, ataku. Tak żeby pewne elementy poprawić - dodaje Jarosław Knopik.

Mecz Ruchu z Otmętem rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy Kibiców do hali MORiS - Wasz doping z pewnością przyda się "Niebieskim"!