Ruch mistrzem grupy B! Wygrana w Olkuszu po trudnym meczu

15 трав. 2022 |

SPR Olkusz wysoko zawiesił poprzeczkę „Niebieskim”, Na 10 minut przed końcem był remis, ale nasza drużyna zachowała więcej zimnej krwi w końcówce. Wygraliśmy gr. B i wystąpimy w Turnieju Mistrzyń!

Podopieczne Jarosława Knopika chciały postawić kropkę nad „i” już w przedostatniej kolejce I ligi. Musiały wygrać na wyjeździe za trzy punkty z młodym i ambitnym zespołem z Olkusza.

W pierwszej połowie Ruch przeważał. W 10. minucie po golu Natalii Stokowiec prowadziliśmy 5:2, później - po bramce Pauli Masiudy - było 9:4, a następnie nawet 11:5. Jednak w końcówce tej części Olkusz nieco zniwelował stratę. Po 30 minutach „Niebieskie” miały cztery gole przewagi (14:10).

Początek drugiej połowy nie wskazywał na to, by Ruchowi mogła stać się krzywda. W 36. minucie Masiuda podwyższyła na 18:12. Niestety później naszej drużynie przytrafił się fatalny w skutkach przestój.

W ciągu ośmiu minut „Srebrne Lwice” doprowadziły do remisu. Wiktoria Kozyra w 44. min wykorzystała rzut karny i zabawa zaczynała się od początku (19:19). Reakcja Ruchu była natychmiastowa - bramki Poliny Masałowej i Natalii Stokowiec (21:19) - ale gospodynie ponownie doprowadziły do remisu.

Na 10 minut przed syreną było 22:22. Końcówkę lepiej jednak rozegrały chorzowianki. Na skrzydle pewnie spisywała się Natalia Stokowiec, ze środka trafiła Natalia Kolonko. Marcelina Polańska wykorzystała „siódemkę”, a potem ponownie wyróżniła Stokowiec. Po jej dwóch trafieniach odskoczyliśmy na 27:23.

Wynik - na 28:24 dla Ruchu - ustaliła tuż przed końcem Natalia Doktorczyk. Nasza drużyna zapewniła sobie tym zwycięstwem tytuł mistrza gr. B pierwszej ligi. Za tydzień (21 maja, godz. 17) podejmie UKS Dziewiątka Legnica - zespół, który jako jedyny wygrał z nami w tym sezonie.

Później zaś, w dniach 3-5 czerwca, „Niebieskie” powalczą o Superligę w Turnieju Mistrzyń!

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 24:28 (10:14)
SPR: Nowicka -
N. Sołościuk, Barczyk 6, Sioła 1, Mrozowska, Kozyra 6, Nowak, Bartusik 1, O. Sołościuk 3, Herian 4, Zub 3.
KPR Ruch: Ciesiółka -
Jasinowska 2, Sytenka 2, Polańska 5, Wilczek 1, Tyszczak, Kolonko 4, Doktorczyk 2, Masiuda 2, Radlak 1, Grabińska, Stokowiec 8, Masałowa 1.