Ruch drugi w Turnieju Mistrzyń. MKS PR Gniezno awansował do Superligi

5 черв. 2022 |

W ostatnim meczu Turnieju Mistrzyń w Brodnicy MKS PR Gniezno wysoko pokonał UKS Varsovia i zapewnił sobie awans do PGNiG Superligi Kobiet.

Nasza drużyna zakończyła w sobotę udział w Turnieju Mistrzyń. Po minimalnej porażce z MKS PR Urbis Gniezno (20:21) i zwycięstwie z UKS Varsovia (31:28) miała jeszcze szanse na wygraną w imprezie w Brodnicy, ale musiała liczyć na korzystny wynik w niedzielnym spotkaniu Varsovii z Gnieznem. Konkretnie - na zwycięstwo Varsovii, ale maksymalnie różnicą czterech goli.

Tak się jednak nie stało. MKS PR Urbis już w pierwszej połowie zbudował dużą przewagę (20:12 po 30 minutach), a następnie pewnie dowiózł korzystny wynik do końca. Gratulujemy drużynie z Gniezna awansu do Superligi.

Ruch zakończył Turniej Mistrzyń na drugiej pozycji, zaś Varsovia na trzeciej.

UKS Varsovia - MKS PR Gniezno 27:39 (12:20)