Rewanż także dla Ruchu. „Niebieskie” piąte na Śląsku

11 груд. 2020 |

W rewanżowym meczu o 5. miejsce w Śląskiej Lidze Juniorek KPR Ruch Chorzów pokonał KS Bystra 36:32.

Rywalizacja o miejsca 5-6 odbyła się bardzo szybko, w ciągu niespełna 24 godzin. W czwartkowy wieczór Ruch pokonał na wyjeździe KS Bystra 35:30 (mecz odbył się w Wilkowicach), a do rewanżu doszło już w piątek (w hali MORiS).

Podopieczne Katarzyny Wilczek i Marcina Księżyka ponownie okazały się lepsze. Po pierwszej połowie miały sześć bramek przewagi, a w 37. minucie nawet dziewięć (25:16).

Rywalki nie zamierzały jednak składać broni i na osiem minut przed syreną było już tylko 29:27. Na więcej jednak „Niebieskie” nie pozwoliły. Zwyciężyły po raz drugi - 36:32, zapewniając sobie piątą lokatę na Śląsku.

Warto podkreślić, że aż 25 z 36 goli rzuciły dwie zawodniczki - Setia Szulc trafiła 15 razy, zaś Martyna Czech 10.

KPR Ruch Chorzów - KS Bystra 36:32 (21:15)