Przedstawiamy kolejne nowe zawodniczki Ruchu

28 лип. 2022 |

Najpierw KPR Ruch Chorzów wzmocniły Anna Diablo i Anastazja Kalyhina. Później w ich ślady poszły kolejne szczypiornistki z Ukrainy, które podpisały kontrakty z naszym klubem.

W sezonie 2022/23 „Niebieskie” ponownie wystąpią w PGNiG Superlidze Kobiet. Do gry na najwyższym szczeblu potrzebna jest silna i szeroka kadra, dlatego w przerwie letniej zakontraktowaliśmy już kilka nowych zawodniczek.

Jak już informowaliśmy, do Ruchu dołączyły Anna Diablo i Anastazja Kalyhina - rozgrywające, które przed rosyjską inwazją na Ukrainę broniły barw Dnieprianki Chersoń.

W koszulce z „eRką” występować będą także kolejne trzy zawodniczki z Ukrainy. Oto one.

Maryna Szalimowa (rocznik 2003) jest bramkarką, ostatnio grała w Realu Mikołajów - klubie ukraińskiej Superligi, z którego wiosną trafiła już do Chorzowa Natalia Sytenka.

Z Realu Mikołajów do Ruchu przeniesie się także rozgrywająca Anastazja Bondarenko (rocznik 2002).

Kolejną nową twarzą w naszym zespole jest Iryna Morozenko (rocznik 2002), rozgrywająca Dnieprianki Chersoń.

Szalimowa, Bondarenko i Morozenko (podobnie jak Diablo i Kalyhina) grały już w Ruchu w turniejach piłki ręcznej plażowej, w ramach PGNiG Summer Superligi. „Niebieskie” zajęły piąte miejsce w Warszawie, a następnie zwyciężyły w Starych Jabłonkach. W dniach 30-31 lipca wystąpią na ostatnim turnieju eliminacyjnym w Gdańsku.

Przypomnijmy, że trenerem KPR Ruch Chorzów został doświadczony ukraiński szkoleniowiec Walentyn Wakuła.

Na zdjęciu (od lewej): Maryna Szalimowa, Anastazja Bondarenko oraz Iryna Morozenko.