Połowa zadania wykonana. KPR Ruch - AZS-AWF Handball 33:15

30 жовт. 2021 |

Cel „Niebieskich” na ten weekend to dwa zwycięstwa. Pierwszą część wykonały bez problemów, pokonując AZS-AWF Handball Wrocław. To piąta wygrana lidera grupy B pierwszej ligi.

Pierwszy atak Ruchu zakończył się bramką Poliny Masałowej, za moment Katarzyna Wilczek wykorzystała rzut karny, a w 8. minucie po celnym rzucie Sabiny Radlak prowadziliśmy 5:1.

Wrocławianki starały się zatrzymać „Niebieskie” wysoką obroną. Nie przynosiło to jednak efektu. Przewaga naszego zespołu systematycznie rosła - było 9:2 (13. minuta po rzucie Natalii Kolonko) i 14:5 (21. minuta po kolejnej bramce Masałowej).

Trener Jarosław Knopik przeprowadzał wiele zmian, by zawodniczki zachowały jak najwięcej sił przed niedzielnym meczem MOL Ligi. W pewnym momencie wkradło się trochę niefrasobliwości i zespół z Wrocławia zmniejszył różnicę - do 16:10 po akcjach skrzydłowych Karoliny Szajek i Marioli Wałowskiej.

Jednak ostatnie słowo w tej części należało do Ruchu. Najpierw trafiła Natalia Doktorczyk, a Natalia Kolonko skutecznie wykonała „siódemkę”. Po 30 minutach mieliśmy osiem goli przewagi (18:10).

W drugiej części „Niebieskie” uszczelniły obronę, pozwalając rywalkom na rzucenie tylko pięciu bramek. Same dołożyły piętnaście, pewnie zwyciężając 33:15. Podobnie jak w poprzednim meczu w Zlinie znów z bardzo dobrej strony pokazała się Natalia Doktorczyk, która zdobyła po zmianie stron pięć bramek, a łącznie osiem (na dziewięć prób).

W niedzielę KPR Ruch zmierzy się w MOL Lidze z Tatranem Stupava ze Słowacji. Początek spotkania w hali MORiS o godz. 18.00. Przypominamy o zmianie czasu w nocy z soboty na niedzielę.

KPR Ruch Chorzów - AZS-AWF Handball Wrocław 33:15 (18:10)