Piłka plażowa. We wtorek juniorki Ruchu powalczą o finały MP

3 серп. 2020 |

- Jestem dobrej myśli - mówi przed półfinałem mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej Katarzyna Masłowska, trener juniorek KPR Ruch.

Pod koniec czerwca juniorki Ruchu zdobyły wicemistrzostwo Śląska w piłce ręcznej plażowej. Początkowo mówiło się, że może to wystarczyć do awansu do finałów mistrzostw Polski. Później jednak okazało się, że Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej zdecydowała o organizacji jeszcze trzech turniejów półfinałowych.

Gospodarzem jednego z nich będzie KPR Ruch Chorzów. We wtorek, 4 sierpnia, na boisku na Skałce w Świętochłowicach zagrają: UKS Pawonków, BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, SPR Olkusz oraz nasza drużyna.

- Pawonków znamy, graliśmy w turnieju eliminacyjnym w czerwcu. Gru Juko Piotrków Trybunalski generalnie jest zawsze kojarzone z beach handballem, więc na pewno będzie to mocny przeciwnik. Zespołu z Olkusza nie znam, więc będę mogła przeanalizować jego grę dopiero we wtorek, oglądając jego pierwszy mecz - podkreśla Katarzyna Masłowska.

- Nie chciałabym jednak skupiać się na przeciwniczkach, tylko na naszym zespole. Zabraknie w składzie Wiktorii Iwaniuk, ale dołączy do nas Martyna Siemianowska. Piasek wszystko zweryfikuje, jestem dobrej myśli - dodaje trener juniorek KPR Ruch.

Z każdego turnieju półfinałowego - gospodarzami pozostałych są Bukowsko-Dopiewski KPR oraz MKS Brodnica - awans do finałów MP wywalczą po dwie drużyny. W turnieju finałowym zapewniony występ mają: MKS Sambor Tczew (ubiegłoroczny mistrz Polski juniorek młodszych) oraz UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (organizator finałów MP w Kątach Wrocławskich).

Program turnieju półfinałowego MP juniorek w piłce ręcznej plażowej
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. - Skałka, Świętochłowice (ul. Parkowa 15)

Godz. 10.00: KPR Ruch Chorzów - UKS Pawonków
Godz. 10.40: BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski - SPR Olkusz
Godz. 11:40: KPR Ruch Chorzów - BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski
Godz. 12.20: UKS Pawonków - SPR Olkusz
Godz. 13.20: KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz
Godz. 14.00: UKS Pawonków - BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski