Pięć bramek zaliczki juniorek Ruchu

10 груд. 2020 |

W pierwszym meczu o 5. miejsce w Śląskiej Lidze Juniorek KPR Ruch wygrał na wyjeździe z KS Bystra 35:30. Rewanż już w piątek w Chorzowie.

W czwartkowy wieczór "Niebieskie" rozpoczęły rywalizację w dwumeczu, którego stawką jest piąte miejsce na Śląsku. Podopieczne Katarzyny Wilczek zmierzyły się na wyjeździe z KS Bystra, spotkanie odbyło się w Wilkowicach.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Początkowo prowadziła Bystra (4:2, 5:4), później to Ruch odskoczył na trzy gole. W 23. minucie gospodynie odzyskały prowadzenie (15:14), ale do szatni z dwubramkową przewagą schodził nasz zespół.

Zacięty bój toczył się mniej więcej do 40. minuty. Następnie Ruch zaczął budować przewagę, która w 47. minucie sięgnęła sześciu goli (28:22 po trafieniu Wiktorii Iwaniuk). W końcówce Bystra nieco zmniejszyła różnicę. Ostatnie słowo należało do Setii Szulc - najskuteczniejszej zawodniczki "Niebieskich" (10 goli), która ustaliła wynik na 35:30.

Rewanż odbędzie się już w piątek, o godz. 15.00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego.

KS Bystra - KPR Ruch Chorzów 30:35 (16:18)