PGNiG Summer Superliga: trzy zwycięstwa i Niebieskie są w półfinale!

25 черв. 2022 |

Piłkarki Ruchu doskonale spisują się w drugim turnieju PGNiG Summer Superligi, który odbywa się w Starych Jabłonkach. W sobotę wygrały trzy mecze.

Już przed tygodniem KPR Ruch Chorzów zasygnalizował, że zamierza bić się o najwyższe cele w turniejach PGNiG Summer Superligi (mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej). Drużyna złożona głównie z zawodniczek z Ukrainy zajęła 5. miejsce w Warszawie, ze świetnym bilansem 4 zwycięstwa - 1 porażka.

W ten weekend "Niebieskie" grają w drugim turnieju PGNiG Summer Superligi - w Starych Jabłonkach. W sobotę spisały się znakomicie. W grupie D wygrały z Samborem Tczew 2:0, a następnie - po shoot-outach (2:1) - pokonały Autoinwest Żukowo.

W wieczornym ćwierćfinale Ruch mierzył się z Pyrkami Poznań. Po zwycięstwie 2:0 zameldował się w półfinale!

W niedzielę o godz. 10.10 nasza drużyna powalczy o finał. Ponownie trafiła na Sambora Tczew. Druga para to Lakers Powidz - GRU JUKO Piotrków Trybunalski. Finał odbędzie się o godz. 13.20. Miejmy nadzieję, że z udziałem Ruchu.

Dodajmy, że w Starych Jabłonkach "Niebieskie" prowadzone są przez trenera reprezentacji Ukrainy w piłce ręcznej plażowej Valentyna Vakulę.

Zdjęcia z sobotnich występów Ruchu zobaczycie TUTAJ>> (Fot. Marta Zioło)