PGNiG Summer Superliga: dwa zwycięstwa i porażka „Niebieskich”

18 черв. 2022 |

Piłkarki KPR Ruch Chorzów rozpoczęły rywalizację w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej. W turnieju w Warszawie powalczą w niedzielę o piąte miejsce.

Po wielu latach przerwy nasz klub ponownie zgłosił drużynę do MP w piłce ręcznej plażowej. Kadrę Ruchu na pierwszy turniej PGNiG Summer Superligi - w Warszawie - stworzyły zawodniczki z Ukrainy (m.in. Natalia Sytenka oraz pozyskane niedawno Anna Diablo i Anastasiia Kalyhina), a także Polina Masałowa. Zespół prowadzi Arkadiusz Fajok.

"Niebieskie" trafiły do grupy C, w której poradziły sobie znakomicie. Najpierw wygrały 2:0 z AZS AWF Warszawa, a następnie - także w dwóch setach - z Samborem Tczew.

W ćwierćfinale rywalem chorzowianek był MKS ECO Save Group Ochota Warszawa. Pierwszy set padł łupem rywalek, w drugim Ruch prowadził, ale w końcówce nie wykorzystał szansy na doprowadzenie do remisu. "Złotą bramkę" zdobyły piłkarki z Warszawy i to one cieszyły się ze zwycięstwa 2:0.

W niedzielę „Niebieskie” zagrają o miejsca 5-8. O godz. 10.20 zmierzą się z SAS Gdańsk. W przypadku wygranej czeka je następnie spotkanie o piątą lokatę. W przypadku porażki - o siódmą.