Pechowe shoot outy. Ruch nie zagra w finałach MP juniorek w piłce plażowej

6 серп. 2020 |

Mecze z drużynami z Pawonkowa i Olkusza były szalenie zacięte. O wygranej decydował trzeci set, czyli tzw. shoot outy. W nich lepsze były rywalki

We wtorek nie udało się zagrać z powodu deszczu, w czwartek nic już nie stanęło na przeszkodzie w zorganizowaniu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej plażowej.

Na boisku na Skałce w Świętochłowicach rywalizowały ostatecznie nie cztery, a trzy zespoły. Na Śląsk nie przyjechał bowiem BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski.

W pierwszym meczu KPR Ruch Chorzów zmierzył się z UKS-em Pawonków, który w czerwcowych eliminacjach na Śląsku zajął pierwsze miejsce. Pierwszego seta wygrał UKS (13:12), w drugim triumfowały podopieczne Katarzyny Masłowskiej (16:12). Zwycięzcę wyłoniły więc tzw. shoot outy - akcje sam na sam z bramkarzem. W tym elemencie lepsza była ekipa z Pawonkowa (4:2 w shoot outach i 2:1 w meczu).

Następnie UKS Pawonków pokonał SPR Olkusz 2:1, gwarantując sobie tym samym zwycięstwo w półfinale w Świętochłowicach oraz awans do MP. O drugą przepustkę chorzowianki walczyły z zespołem z Olkusza.

Tym razem "Niebieskie" rozpoczęły znakomicie, od wygranej 15:8. W drugim secie uległy jednak olkuszankom 13:18 i znów decydowały shoot-outy. W nich górą był SPR (3:1), zamykając Ruchowi drogę do turnieju finałowego w Kątach Wrocławskich.

Wyniki turnieju półfinałowego MP juniorek w piłce ręcznej plażowej
UKS Pawonków - KPR Ruch Chorzów 2:1
UKS Pawonków - SPR Olkusz 2:1
KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 1:2

Kolejność końcowa: 1. UKS Pawonków, 2. SPR Olkusz (obie drużyny awans do finałów MP), 3. KPR Ruch.