Patrycja Chojnacka: Mamy nadzieję, że decyzja będzie na naszą korzyść

28 трав. 2021 |

Bramkarka Ruchu podsumowała czwartkowy mecz z Piotrcovią, mówiła także o niepewności, jaką odczuwają „Niebieskie” w związku z brakiem decyzji, w której lidze wystąpią w przyszłym sezonie.

KPR Ruch Chorzów musiał uznać wyższość Piotrcovii w ostatnim w tym sezonie meczu PGNiG Superligi Kobiet w hali MORiS. Pomimo prowadzenia 14:10 po pierwszej połowie, „Niebieskie” uległy czwartej drużynie tabeli 24:28.

- Bardzo chciałyśmy pokazać się z jak najlepszej strony, to był ostatni mecz w naszej hali, nie udało się niestety wygrać. Popełniłyśmy zbyt wiele błędów własnych, żeby wygrać to spotkanie. Przede wszystkim bardzo źle zaczęłyśmy drugą połowę. Wynik - zamiast być na naszą korzyść - ciągle nam się oddalał - powiedziała Patrycja Chojnacka.

W niedzielę Ruch zakończy sezon, wyjazdowym meczem z Piotrcovią. Później zaś w klubie czekać będą na decyzję ws. licencji na grę w Superlidze w przyszłym sezonie. Ruch nadal bowiem ma szanse na występy w najwyższej klasie rozgrywek (zwycięzca I ligi, Karkonosze Jelenia Góra, zrezygnował z gry w zawodowej Superlidze).

- Sytuacja nie jest komfortowa, musimy bardzo długo czekać na decyzję. Mamy nadzieję, że będzie ona na naszą korzyść - dodała bramkarka KPR Ruch Chorzów.Niedzielny mecz Piotrcovia - Ruch rozpocznie się o godz. 15.00. Transmisja w telewizji zobacz.tv.