Patrycja Chojnacka: Fajnie byłoby, gdyby Superliga została powiększona

13 трав. 2021 |

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z naszą bramkarką po środowym meczu Ruchu Chorzów z Eurobudem JKS Jarosław.

We wtorek Patrycja Chojnacka została wybrana Zawodniczką Tygodnia w PGNiG Superlidze Kobiet (za weekend 7-9 maja). Dzień później nasza bramkarka wystąpiła w meczu z Eurobudem JKS Jarosław. Mimo wysiłków jej oraz koleżanek z zespołu "Niebieskie" niestety przegrały 29:37. Wynik ten oznacza, że Ruch zakończy sezon na ósmym, spadkowym miejscu.

- Gdybym zrobiła wszystko w tym meczu, to wyglądałby on zupełnie inaczej. Za dużo błędów z naszej strony, zdecydowanie za dużo - i w obronie, i w ataku. Nie tak wyobrażałyśmy sobie to spotkanie. Stawiałyśmy przede wszystkim na bardzo twardą obronę, ale to niestety nie zafunkcjonowało. Straciłyśmy bardzo dużo bramek - mówiła Patrycja Chojnacka w rozmowie z TVP Sport.

Nasza bramkarka przyznała, że liczy po cichu na powiększenie PGNiG Superligi Kobiet. W podobnym tonie wypowiedział się prezes KPR Ruch Chorzów Klaudiusz Sevković ( TUTAJ).

- Fajnie byłoby, gdyby ta liga została powiększona. Mamy taką nadzieję, że w przyszłym sezonie nadal będziemy w Superlidze, a tych drużyn będzie zdecydowanie więcej - dodała "Pati".

Zobacz cały wywiad naszej zawodniczki w TVP Sport.