Paczki już gotowe! „Niebieskie” wsparły rodzinny dom dziecka z Siemianowic Śl.

3 груд. 2020 |

Piłkarki KPR Ruch Chorzów wzięły udział w charytatywnej akcji organizowanej przez PGNiG. Nasze zawodniczki przygotowały upominki dla dzieci z Siemianowic Śląskich.

Akcję wspierania rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych zainicjowało wśród swoich pracowników Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Dołączyły do niej także kluby z PGNiG Superligi oraz PGNiG Superligi Kobiet, w tym KPR Ruch Chorzów.

Piłkarki z Chorzowa zdecydowały się wesprzeć rodzinny dom dziecka w Siemianowicach Śląskich prowadzony przez p. Elżbietę Soduś. Na liście potrzeb tej placówki znalazły się m.in. kosmetyki oraz chemia gospodarcza. „Niebieskie” przygotowały kilka paczek, które wkrótce trafią do dzieci z Siemianowic Śl.

- Każda, choćby najmniejsza, pomoc może się okazać na wagę złota. Zachęcamy wszystkich do wspierania domów dziecka. Często nie kosztuje to nas wiele, a możemy innym sprawić frajdę. Zbliżające się święta może będą dla nich nieco lepsze i radośniejsze. Poza tym pamiętajmy, że dobro wraca - podkreśla kapitan KPR Ruch Katarzyna Wilczek.

Zdjęcia z przygotowywania paczek przez piłkarki Ruchu można zobaczyć TUTAJ

- Gdy tylko nasze piłkarki dowiedziały się o tej akcji, postanowiły się w nią zaangażować. Pomagać warto zawsze, tym bardziej w tym trudnym okresie. Cieszymy się, że nasz zespół wsparł rodzinny dom dziecka z Siemianowic Śląskich - dodaje Krzysztof Zioło, prezes spółki KPR Ruch Chorzów.

Gorąco zachęcamy do spełniania próśb i marzeń dzieci z rodzinnych domów dziecka oraz rodzin zastępczych. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie https://www.domydziecka.org/potrzebujemy_pomocy.html