Ogromne emocje i wygrana „Niebieskich” w Żorach!

7 лист. 2021 |

Mecz na szczycie I ligi dla Ruchu Chorzów! Podopieczne Jarosława Knopika pokonały na wyjeździe MTS Żory 30:28 (12:12).

"Niebieskie" świetnie rozpoczęły niedzielne spotkanie derbowe z wiceliderem grupy B MTS Żory. Po golach Poliny Masałowej i Klaudii Grabińskiej prowadziły 2:0, później Masałowa podwyższyła na 4:1, a Paula Masiuda na 5:2.

Jednak podobnie jak podczas meczu MOL Ligi w Pradze naszej drużynie przytrafił się przestój. Przez 13 minut chorzowianki nie potrafiły rzucić gola. Żory odrabiały stratę głównie dzięki Klaudii Pielesz. Doświadczona rozgrywająca, była reprezentantka Polski, trafiała pięć razy i w 17. minucie było 7:5 dla gospodyń.

Później MTS podwyższył na 8:5, a Katarzyna Wilczek nie wykorzystała rzutu karnego. Mogło być jeszcze gorzej, ale na szczęście dla Ruchu "siódemki" nie wykorzystała także Olesia Donets. Później podopieczne Jarosława Knopika w końcu się przebudziły. Dwie bramki zdobyła Natalia Doktorczyk, to samo zrobiła Natalia Kolonko i w 30. minucie odzyskaliśmy prowadzenie (12:11). Jednak na dwie sekundy przed syreną na przerwę Żory wyrównały.

Druga połowa to ogromne emocje - nie dla fanów o słabszych nerwach! W Ruchu rzuty karne pewnie wykonywała Kolonko i w 35. minucie odskoczyliśmy na 16:14. Rywalki odpowiedziały jednak trzema bramkami z rzędu. W 42. minucie MTS prowadził nawet 20:18 po bramce Karoliny Kanickiej.

W kluczowych momentach ważne bramki zdobywała Natalia Stokowiec. Po jej dwóch akcjach Ruch wyrównał w 48. minucie (22:22). Wyszliśmy nawet na "plus 1", ale w 51. minucie było 25:24 dla Żor.

Wówczas rozpoczął się najlepszy fragment w wykonaniu Ruchu. Wyrównała z karnego Kolonko, dwa razy ze skrzydła nie pomyliła się Stokowiec. W 56. minucie kolejny karny dla "Niebieskich" i kolejny gol Natalii Kolonko! Chorzowianki miały już trzy gole przewagi - 28:25.

Przy stanie 29:27 dla Ruchu doskonałą interwencją popisała się Monika Ciesiółka, a za moment Stokowiec zdobyła bramkę nr 30. Po tym ciosie Żory nie były już w stanie się podnieść. Wygraliśmy mecz na szczycie I ligi 30:28 i umocniliśmy się na prowadzeniu w grupie B.

W następny weekend "Niebieskie" zagrają dwukrotnie w MOL Lidze w Czechach - w sobotę z Sokolem Pisek, w niedzielę z Hazeną Kynzvart.

MTS Żory - KPR Ruch Chorzów 28:30 (12:12)