Oddać serce na boisku. Ruch z nowym trenerem zagra u wicelidera

12 лют. 2021 |

14 lutego KPR Ruch Chorzów zmierzy się na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce, wiceliderem PGNiG Superligi Kobiet. „Niebieskie” po raz pierwszy poprowadzi słowacki trener Vit Teleky.

Vit Teleky od kilku dni jest szkoleniowcem KPR Ruch Chorzów. W pierwszym wywiadzie podkreślał, że postara się wzmocnić zespół mentalnie i popracować nad uszczelnieniem obrony.

- Na pewno dziewczyny chcą, widać to po nich. Chcemy razem powalczyć o dobry wynik w Kobierzycach - mówi trener Ruchu przed niedzielnym meczem z drugą drużyną PGNiG Superligi Kobiet.

Czego trener Teleky oczekuje od swoich zawodniczek w Kobierzycach? - Chciałbym, żeby oddały serce na boisku. Najlepiej byłoby zagrać idealny mecz, ale zdaję sobie sprawę, że w parę dni nie uda się wszystkiego zmienić - dodaje.

KPR Gminy Kobierzyce to dla Ruchu bardzo niewygodny przeciwnik. Do tej pory „Niebieskie” nie zdobyły z nim żadnego punktu w Superlidze. W tym sezonie uległy „Kobierkom” dwukrotnie - 22:36 na wyjeździe (we wrześniu 2020 r.) i 22:31 u siebie (w listopadzie 2020 r.).

Podopieczne Edyty Majdzińskiej są na fali. W drugiej rundzie wygrały wszystkie spotkania, a do lidera Zagłębia Lubin tracą tylko trzy punkty.

- Kobierzyce to mocna drużyna. Mają indywidualności, a także szeroki skład - na każdej pozycji po dwie dobre zawodniczki. Na pewno będą groźni. Skoro zajmują drugie miejsce, z niewielką stratą do lidera, to są kandydatami do mistrzostwa - podkreśla Vit Teleky.

Mecz KPR Gminy Kobierzyce - KPR Ruch Chorzów rozpocznie się 14 lutego o godz. 13.00. Transmisję przeprowadzi telewizja zobacz.tv - link TUTAJ