Od Zlina do Zlina. Trener Ruchu: Tym razem już nie zagramy w dwa ognie

25 лют. 2022 |

Jarosław Knopik debiutował na ławce KPR Ruch Chorzów w wyjazdowym spotkaniu z Handball PSG Zlin. W sobotę, 26 lutego, nasza drużyna ponownie zmierzy się z tym zespołem, tym razem w hali MORiS.

24 października 2021 r. „Niebieskie” zwyciężyły w Zlinie 40:33. Po czterech miesiącach z niewielkim okładem obie drużyny powalczą o punkty MOL Ligi w Chorzowie. Zapytaliśmy trenera Jarosława Knopika, jak wspomina swój debiut, jak w ciągu czterech miesięcy zmieniła się gra Ruchu, a także jakie ma oczekiwania przed sobotnim spotkaniem z Handball PSG Zlin (początek o godz. 17.00).

- Mecz w Zlinie był meczem w… dwa ognie, świadczy o tym wynik. Gra toczyła się na zasadzie: sam na sam, sam na sam, sam na sam i kto się więcej razy pomyli, ten przegrywa. To drużyna z Czech myliła się częściej, a my utrzymaliśmy skuteczność. Był to strasznie rwany, nerwowy mecz. Jedno jest pewne: w sobotę na pewno tak nie zagramy - śmieje się trener „Niebieskich”.

Nasza drużyna w porównaniu z jesiennym meczem zrobiła duży postęp. Widać to w rundzie rewanżowej MOL Ligi, w której Ruch wygrał już trzy spotkania z wyżej notowanymi rywalami. W środę był bliski sprawienia sensacji i pokonania czołowego zespołu ligi DAC Dunajska Streda (ostatecznie przegrał 29:31).

- Ruch z października a Ruch obecny - to są dwa różne zespoły. Mamy dużo więcej zorganizowanych rzeczy, przede wszystkim powrót do obrony. Nie tracimy tak wielu łatwych bramek - wyjaśnia Jarosław Knopik.

Jak „Niebieskie” - 10. drużyna MOL Ligi - powinny zagrać w sobotę, by po raz drugi pokonać dwunasty w tabeli Handball PSG Zlin?

- Jeśli utrzymamy swoją grę, będzie powrót do obrony, a rywalki nie zdobędą łatwych bramek z kontry albo rzutów karnych, to będą miały problem. Spróbujemy zmusić je do tego, żeby męczyły się w ofensywie i oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Jeśli to się powiedzie i sami zdobędziemy łatwe bramki, wtedy mecz będzie pod naszą kontrolą - tłumaczy nasz trener.

Wszystko wskazuje na to, że Ruch przystąpi do meczu pełną „szesnastką”. Zabraknie jedynie kontuzjowanych Kai Gryczewskiej i Viktorii Tyszczak.

Program 20. kolejki MOL Ligi
Sobota, 26 lutego

Hazena Kynżvart - Slovan Duslo Sala (godz. 16)
KPR Ruch Chorzów - Handball PSG Zlin (godz. 17)
HK Hodonin - Zora Ołomuniec (godz. 17)   
Iuventa Michalovce - Sokol Pisek (godz. 17.30)
Banik Most - DHC Pilzno (godz. 17.30)
Tatran Stupava - Sokol Poruba (godz. 18)
DAC Dunajska Streda - Slavia Praga (godz. 19)