Nie żyje Iwona Witek

25 серп. 2020 |

Reprezentantka Polski, znakomita bramkarka, która wywalczyła z chorzowskim Ruchem cztery tytuły mistrza Polski, odeszła w wieku 68 lat.

O śmierci Iwony Witek poinformował Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. "Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Iwony Witek - znakomitej bramkarki, wielokrotnej mistrzyni Polski i reprezentantki kraju. Rodzina piłki ręcznej poniosła dotkliwą stratę" - to fragment komunikatu na stronie ZPRP.

Iwona Witek rozpoczynała karierę w MKS Siemianowice. Następnie trafiła do Ruchu Chorzów, którego bramki strzegła w latach 1970-77. Grając w koszulce z "eRką", zapisała piękną kartę w historii naszego klubu.

Czterokrotnie - w latach 1973, 1974, 1975 i 1977 - zdobywała z "Niebieskimi" mistrzostwo Polski. Później występowała w innym chorzowskim klubie - AKS-ie, z którym po trzy razy sięgała po mistrzostwo i Puchar Polski.

Otrzymywała powołania do reprezentacji Polski, w której rozegrała 18 spotkań. W 1973 r. uczestniczyła w mistrzostwach świata.

Rodzinie, wszystkim bliskim i przyjaciołom pani Iwony składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Uroczystości żałobne odbędą się 27 sierpnia (czwartek) o godzinie 10.00, na cmentarzu Wspólnoty Parafialnej pw. Krzyża Świętego przy ul. Cmentarnej w Siemianowicach Śląskich.