Natalia Kolonko: Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że pokonałyśmy taką drużynę

23 січ. 2022 |

Piłkarki KPR Ruch Chorzów nieoczekiwanie wygrały z czwartym zespołem MOL Ligi, Hazeną Kynżvart 27:24. Najwięcej bramek zdobyła Natalia Kolonko.

Emocji było co niemiara! W drugiej połowie Ruch prowadził z ekipą z Czech 24:19, ale kilka minut później było już tylko 24:23. W końcówce chorzowianki okazały się skuteczniejsze i odniosły pierwszą wygraną w 2022 r.

- Bardzo się z tego cieszymy. Mówiłyśmy sobie w szatni, że bardzo przydałoby nam się już zwycięstwo w tym nowym roku. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że pokonałyśmy taką drużynę. Wiedziałyśmy, że to jest ciężki przeciwnik - podkreśliła Natalia Kolonko.

Rozgrywająca "Niebieskich" rzuciła najwięcej goli w niedzielnym meczu w hali MORiS - aż siedem, w tym pięć z rzutów karnych (100 procent skuteczności w tym elemencie). Dotychczas "siódemki" w naszym zespole najczęściej wykonywała Marcelina Polańska, ale w niedzielę godnie zastąpiła ją właśnie Natalia Kolonko.

- Żadna z nas nie wie, kto do tego karnego podejdzie, dowiadujemy się w danej sytuacji. Nieważne, kto podchodzi, ważne, że będzie on wykonany skutecznie i padnie bramka. Cieszę się, że dziś tak było - dodała zawodniczka "Niebieskich".

W następny weekend KPR Ruch Chorzów ma zagrać u siebie z mistrzem Słowacji i aktualnym liderem MOL Ligi - Iuventą Michalovce (niedawno wyprzedziła Banika Most). Mecz jest zaplanowany na sobotę, 29 stycznia (godz. 17.00), ale na razie widnieje przy nim mały znak zapytania. W zespole ze Słowacji kilka zawodniczek otrzymało niedawno pozytywny wynik testu na koronawirusa, a mecz Iuventy z Banikiem Most został przełożony.

- W obecnej sytuacji, kiedy jest COVID-19, nie wiemy, kiedy i z kim zagramy. Będziemy jednak przygotowane na każdego przeciwnika i damy z siebie 100 procent - zakończyła Natalia Kolonko.