Na koniec dwumecz z Piotrcovią. Pierwsze spotkanie w Chorzowie

26 трав. 2021 |

W czwartek (27.05.) „Niebieskie” rozegrają ostatni mecz w tym sezonie PGNiG Superligi Kobiet we własnej hali. Będzie to zaległa potyczka z Piotrcovią, z którą chorzowianki zmierzą się raz jeszcze - w niedzielę.

Spotkanie KPR Ruch - Piotrcovia planowane było na 10 kwietnia. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w chorzowskim klubie zostało przełożone na ostatni tydzień rozgrywek. Podopieczne Vita Teleky’ego podejmą ekipę z Piotrkowa Trybunalskiego w czwartek, 27 maja, o godz. 18.00.

Dla zamykającego tabelę Ruchu będzie to ostatni mecz w hali MORiS w tym sezonie Superligi. „Niebieskie” chcą zakończyć rozgrywki mocnym akcentem, jakim byłoby zdobycie punktów z wyżej notowanym rywalem.

Piotrcovia, która zajmie czwarte miejsce w edycji 2020/21 Superligi, jest w tym sezonie wyjątkowo trudnym przeciwnikiem dla Ruchu. Dwukrotnie wysoko pokonywała chorzowianki - 42:24 w hali MORiS (w grudniu 2020 r.) i 36:20 w hali Relax (w lutym 2021 r.).

- Na pewno będziemy chcieli się przełamać w spotkaniu z Piotrcovią. Chcieliśmy to zrobić już w niedawnym meczu z Perłą Lublin, pokazać, że umiemy grać w piłkę ręczną. Niestety nie udało nam się to w pełni (Ruch przegrał 25:33 - przyp. red.). Były dobre momenty, ale było także sporo błędów - mówi Vit Teleky, trener KPR Ruch Chorzów.

Przypomnijmy, że po czwartkowym meczu w Chorzowie Ruch i Piotrcovia zmierzą się raz jeszcze - tym razem zgodnie z planem, w ostatniej serii Superligi, 30 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Zaległy mecz KPR Ruch - Piotrcovia będzie transmitowany w zobacz.tv. Początek w czwartek, o godz. 18.00 - link TUTAJ.