Monika Ciesiółka: To dlatego Iuventa gra o mistrza MOL Ligi

16 бер. 2022 |

Iuventa Michalovce wygrała w Chorzowie 32:18 i została nowym liderem MOL Ligi. Drużyna ze Słowacji zaimponowała Monice Ciesiółce, bramkarce „Niebieskich”.

Środowy mecz zaległy MOL Ligi był dla naszego zespołu trudnym sprawdzianem. Nie mogliśmy wystąpić w optymalnym składzie, do tego kilka podstawowych zawodniczek zagrało w mniejszym wymiarze czasowym, z uwagi na bardzo napięty terminarz w marcu. Pech chciał, że rywala mieliśmy z najwyższej półki - Iuventę Michalovce.

Mistrz Słowacji wysoko zwyciężył w hali MORiS i awansował na pozycję lidera MOL Ligi.

- Dziewczyny bardzo fajnie grają. Zarówno w obronie, jak i w ataku - dynamicznie, każda ciągnie na bramkę. Widać, że to bardzo fajny, poukładany zespół. Zagrożenie na każdej pozycji. To dlatego Michalovce grają o mistrza MOL Ligi - tak Monika Ciesiółka oceniła potencjał rywala.

Bramkarka „Niebieskich” zagrała przez 40 minut w spotkaniu z Iuventą. Zanotowała kilka znakomitych interwencji, dzięki czemu Ruch w pierwszej połowie miał stosunkowo niewielką stratę do słowackiej ekipy (pod koniec tej części było 9:12).

W drugiej części Iuventa odjechała Ruchowi. Nasz zespół seryjnie tracił piłki i nadziewał się na kontry. W efekcie doznał najwyższej porażki u siebie w tym sezonie.

- Końcowy wynik mógłby być inny, bo w ogóle nie oddaje przebiegu meczu. Do 40 minuty wyglądało to w miarę. Szkoda, bo mogłyśmy trochę bardziej powalczyć - dodała Monika Ciesiółka.

W tym tygodniu Ruch zagra jeszcze dwukrotnie u siebie: 19 marca z ChKS Łódź (godz. 20) i 20 marca ze Slavią Praga (godz. 18).