MOL Liga. Druga porażka w Czechach. Kynzvart - Ruch 36:29

14 лист. 2021 |

Nie udało się naszej drużynie zapunktować w ten weekend w Czechach. W niedzielnym spotkaniu MOL Ligi przegraliśmy z Hazeną Kynzvart 29:36.

W sobotnim meczu z Sokolem Pisek (30:36) Ruch stracił szanse na zwycięstwo w drugiej połowie (przegranej 13:22). Z kolei w niedzielę kluczowa dla przebiegu rywalizacji była pierwsza odsłona.

"Niebieskie" źle weszły w mecz z Hazeną Kynzvart. U rywalek błyszczały Veronika Dvorakova i Tamara Jovicević, a nasz trener Jarosław Knopik już w 7. minucie poprosił o czas. Ruch przegrywał wówczas 1:5. Minutowa przerwa pomogła, zaczęliśmy zdobywać bramki. W 15. minucie Natalia Doktorczyk zmniejszyła różnicę do zaledwie dwóch goli (8:10). Podobnie było po rzucie Sabiny Radlak (10:12).

Jednak od tego momentu zarysowała się przewaga ekipy z Czech. Kontrataki kończyły Nikola Svihnosova i Sarka Kapusniakova. Kynzvart stopniowo odjeżdżał Ruchowi - na 15:10, 19:12. Po trafieniach Natalii Kolonko i Poliny Masałowej było 20:15, ale w odpowiedzi Hazena zdobyła trzy bramki i po 30 minutach prowadziła 23:15.

Druga część była znacznie lepsza w wykonaniu "Niebieskich". Chorzowianki nie pozwalały przeciwniczkom na "łatwe" bramki, a same starały się zmniejszyć różnicę. Między 42. a 44. minutą Ruch rzucił trzy gole z rzędu (Katarzyna Wilczek - dwa oraz Natalia Stokowiec). Przegrywaliśmy wówczas 24:29 i można było jeszcze myśleć o urwaniu choćby jednego punktu. Pięć goli dzieliło nas od Kynzvartu także po rzucie Masałowej (52. minuta, 27:32).

Gospodynie uporządkowały jednak grę i ostatecznie pokonały Ruch 36:29. Hazena Kynzvart to rewelacja sezonu. Beniaminek awansował na 3. miejsce, zrównując się punktami z aktualnym mistrzem MOL Ligi Banikiem Most. Ruch nadal plasuje się na 11. miejscu.

W przyszły weekend zagramy w hali MORiS z HK Hodonin z Czech (12. miejsce). Mecz odbędzie się w sobotę, 20 listopada, o godz. 13.00.

Hazena Kynzvart - KPR Ruch Chorzów 36:29 (23:15)