Mistrz MOL Ligi przyjeżdża do Chorzowa

14 січ. 2022 |

W sobotę zagramy w hali MORiS z Banikiem Most - aktualnym mistrzem MOL Ligi oraz liderem rozgrywek.

Będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej MOL Ligi. Ruch zmierzył się z Banikiem na inaugurację sezonu, przegrywając w Czechach 22:41. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Banik prowadzony jest przez polskiego trenera Adriana Struzika (poprzednio pracował w Młynach Stoisław Koszalin).

- Chorzów radzi sobie lepiej we własnej hali, będzie się chciał pokazać przed miejscową publicznością, więc na pewno nie będzie to łatwy mecz - powiedział Adrian Struzik na stronie Banika (dhk-banikmost.cz).

Zespół z Mostu odniósł w tym sezonie 12 zwycięstw w 13 meczach. Przegrał tylko raz, w drugiej kolejce MOL Ligi - z Iuventą Michalovce u siebie (25:27). Wyprzedza właśnie Iuventę o punkt, ale mistrz Słowacji rozegrał o jeden mecz mniej. Wszystko wskazuje na to, że to między tymi zespołami rozstrzygnie się walka o mistrzostwo.

Adrian Struzik przyznaje, że mecz w Chorzowie będzie dla jego drużyny ważnym sprawdzianem przed planowanym na 22 stycznia rewanżowym spotkaniem z Iuventą.

- Traktujemy go jako ważne przygotowanie przed zbliżającym się meczem w Michalovcach. Nie chcę sugerować, że mecz w Polsce potraktujemy jako przygotowawczy, ale niektóre sytuacje z niego z pewnością nam się przydadzą - dodał Struzik na stronie dhk-banikmost.cz.

Zapraszamy w sobotnie popołudnie do hali MORiS. "Niebieskim" w starciu z najlepszym zespołem MOL Ligi z pewnością przyda się Wasz doping!