Memoriał im. Krzysztofa Kazimierskiego. Niebieskie na trzecim miejscu

15 серп. 2020 |

W ostatnim spotkaniu turnieju w Piotrkowie Trybunalskim KPR Ruch Chorzów uległ Startowi Elbląg 28:40 (15:20).

W piątek przegraliśmy minimalnie z Piotrcovią (30:31), a następnie pokonaliśmy wysoko Młyny Stoisław Koszalin (34:26). Stawką sobotniego spotkania ze Startem Elbląg było drugie miejsce w VI Memoriale im. Krzysztofa Kazimierskiego.

Trener Marcin Księżyk nie mógł skorzystać z dwóch rozgrywających: Viktorii Tyszczak (ból pleców) oraz Agnieszki Piotrkowskiej (grypa jelitowa).

Dobrze rozpoczął się dla nas ten mecz. Po akcjach skrzydłowych Natalii Stokowiec i Żanety Lipok "Niebieskie" prowadziły w 6. minucie 4:2. Później Marcelina Polańska wykorzystała rzut karny, a Natalia Kolonko popisała się silnym rzutem z drugiej linii (6:5, 10. minuta).

Od tego momentu inicjatywę przejął Start, dowodzony przez Joannę Wagę, którą wybrano najlepszą zawodniczką memoriału. Po kwadransie miał już trzybramkowe prowadzenie, a na przerwę schodził przy stanie 20:15.

W drugiej połowie elblążanki powiększały przewagę, wynosiła ona nawet 15 goli (40:25). Ruch walczył do końca - Wiktoria Bednarek obroniła rzut karny, dwa razy trafiła Klaudia Grabińska, zaś Natalia Doktorczyk zdobyła ostatnią bramkę dla „Niebieskich” na turnieju w Piotrkowie, który kończymy na trzecim miejscu.

Start Elbląg - Ruch Chorzów 40:28 (20:15)
Piotrcovia - Młyny Stoisław Koszalin 24:22 (11:8)