Memoriał im. Krzysztofa Kazimierskiego: Piotrcovia - KPR Ruch 31:30

14 серп. 2020 |

Pierwszy mecz „Niebieskich” na turnieju w Piotrkowie Trybunalskim był niezwykle zacięty. Remis mieliśmy na wyciągnięcie ręki, ostatecznie ulegliśmy Piotrcovii jedną bramką.

Mecz Piotrcovia - Ruch był pierwszym akcentem VI Memoriału im. Krzysztofa Kazimierskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Nasz zespół doskonale rozpoczął spotkanie - Patrycja Chojnacka obroniła rzut karny, a Karolina Jasinowska, Aleksandra Jaroszewska oraz Aleksandra Sójka pokonywały bramkarkę Piotrcovii.

W pierwszych fragmentach nie do zatrzymania była Jasinowska. Po jej trzecim golu "Niebieskie" prowadziły 6:4. Później jednak lepiej radziła sobie Piotrcovia. Zespół Krzysztofa Przybylskiego zdobył pięć bramek z rzędu, bez odpowiedzi. A w 21. minucie, po golu Lucyny Sobeckiej, gospodynie odskoczyły na plus pięć (13:8).

Końcówka pierwszej połowy to pościg Ruchu, który prawie zniwelował różnicę. Po golu Joanny Rodak przegrywaliśmy 14:15, ale Vitoria Macedo raz jeszcze znalazła drogę do naszej bramki.

Po przerwie podopieczne Marcina Księżyka szybko odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie (18:17, 22:21). Na kwadrans przed końcem Agnieszka Piotrkowska podwyższyła na 24:21. Piotrkowianki nie zamierzały jednak składać broni.

Ostatnie minuty to prawdziwa wymiana ciosów - bramka za bramkę. Macedo wyrównała w 57. minucie z rzutu karnego (29:29), zaś Aleksandra Oreszczuk zdobyła bramkę nr 30 dla gospodyń. Szybko odpowiedziała Natalia Stokowiec (30:30), lecz za moment bramkarkę Ruchu pokonała Daria Szynkaruk.

Mieliśmy dwie okazje na doprowadzenie do remisu. Najpierw jednak Viktoria Tyszczak trafiła w słupek, a kilka sekund przed syreną Żaneta Lipok przegrała pojedynek z Darią Opelt. Pierwsze spotkanie zakończyło się więc minimalną porażką naszego zespołu.

W piątek o godz. 18.30 Ruch zagra drugie spotkanie na turnieju w Piotrkowie Trybunalskim - z Młynami Stoisław Koszalin.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 31:30 (16:14)
Ruch występuje w Piotrkowie w następującym składzie: Chojnacka, K. Gryczewska, Bednarek (bramkarki) oraz Doktorczyk, Rodak, Lipok, Stokowiec, Tyszczak, Piotrkowska, Kolonko, Jaroszewska, Polańska, Sójka, Siemianowska, Jasinowska, Masłowska, Grabińska, Kiel.

Start Elbląg - Młyny Stoisław Koszalin 34:32