Memoriał im. Krzysztofa Kazimierskiego. Efektowna wygrana z Koszalinem!

14 серп. 2020 |

W drugim meczu na turnieju w Piotrkowie Trybunalskim „Niebieskie” pokonały Młyny Stoisław Koszalin 34:26 (16:14).

Po pechowo przegranym pierwszym spotkaniu z Piotrcovią (30:31) piłkarki Ruchu zmierzyły się w piątkowy wieczór z Młynami Stoisław Koszalin.

Początek był wyrównany, wynik oscylował wokół remisu. W końcówce pierwszej połowy „Niebieskie” zaczęły osiągać przewagę. Natalia Stokowiec i Natalia Doktorczyk wyprowadziły Ruch na 11:9, Aleksandra Sójka na 13:10, a Karolina Jasinowska (z karnego) nawet na 15:11. Koszalinianki nieco zmniejszyły stratę. Po 30 minutach było 16:14.

Nasza drużyna znakomicie rozpoczęła drugą odsłonę. W 35. minucie, po kolejnej udanej akcji Oli Sójki, Ruch prowadził 19:14. A to nie był koniec popisów zespołu Marcina Księżyka.

Chorzowianki konsekwentnie budowały przewagę - na kwadrans przed końcem prowadziły 27:19, a w 57. minucie 34:24. Gol Aleksandry Jaroszewskiej był ostatnim dla naszej drużyny. Rywalki trafiły jeszcze dwukrotnie i po 60 minutach na tablicy widniał wynik 34:26 dla Ruchu.

W sobotę zagramy o godz. 10.00 ze Startem Elbląg. Stawką będzie drugie miejsce w memoriale.

KPR Ruch Chorzów - Młyny Stoisław Koszalin 34:26 (16:14)
Piotrcovia - Start Elbląg 34:28