Mecz KPR Ruch Chorzów - Iuventa Michalovce przełożony

27 січ. 2022 |

Zaplanowany na 29 stycznia mecz „Niebieskich” z Iuventą Michalovce zostanie rozegrany w późniejszym terminie. Ruch walczy jednak o to, by w ten weekend zmierzyć się z inną drużyną w MOL Lidze. W grę wchodzi wyjazd.

W tym tygodniu Iuventa Michalovce poinformowała o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w zespole. Mistrz Słowacji i lider MOL Ligi nie zagrał w miniony weekend z Banikiem Most i nie zagra także w najbliższą sobotę w Chorzowie z Ruchem.

Mecz "Niebieskich" z Iuventą odbędzie się prawdopodobnie w środę, 16 marca.

Jest jednak szansa na to, że w ten weekend zobaczymy Ruch w akcji. Przełożono bowiem także inne spotkania 16. kolejki, zaplanowane na 29 i 30 stycznia: HK Hodonin - Handball PSG Zlin oraz Sokol Poruba - DHC Pilzno (ze względu na zakażenia w zespołach ze Zlina i Pilzna).

W tej sytuacji pojawiła się opcja rozegrania meczu na wyjeździe z którąś z czeskich drużyn - Porubą albo Hodoninem (obie wystąpiły już w Chorzowie w pierwszej rundzie).

- Sytuacja jest dynamiczna. Wczoraj zwróciliśmy się do Poruby z zapytaniem, czy zgodziliby się zagrać z nami w niedzielę. Podobnego maila, tyle że dotyczącego sobotniego terminu, wysłaliśmy do Hodonina. Czekamy na odpowiedzi z Czech - informuje trener KPR Ruch Chorzów Jarosław Knopik.