Marcowy maraton wreszcie się kończy. W niedzielę gramy we Wrocławiu

26 бер. 2022 |

Niedzielne spotkanie „Niebieskich” będzie ich siódmym w tym miesiącu w ciągu zaledwie 24 dni. Na szczęście, pomimo dużego natężenia spotkań, poprawiła się sytuacja kadrowa naszej drużyny.

4 marca zagraliśmy w Rudzie Śląskiej, 11 marca w Stupavie, następnie trzy mecze u siebie: 16 marca z Michalovcami, 19 marca z Łodzią i 20 marca ze Slavią Praga, zaś 23 marca w Ołomuńcu. W niedzielę, 27 marca, KPR Ruch Chorzów zakończy najintensywniejszy miesiąc w tym sezonie - wyjazdowym spotkaniem z AZS-AWF Handball Wrocław.

- Po meczu w Ołomuńcu w czwartek mieliśmy regenerację, trochę obawiałem się piątkowego treningu, ale wczoraj wyglądało to dobrze - i zdrowotnie, i fizycznie. Dziewczyny podchodzą do tego entuzjastycznie, że wreszcie kończy się to ciężkie granie. Jest jeszcze Wrocław, a później będziemy przygotowywać się do meczu z Żorami - podkreśla trener Jarosław Knopik.

Do Wrocławia Ruch pojedzie w pełnym 16-osobowym składzie. Do gry jest już gotowa Natalia Stokowiec, która w ostatnim czasie  leczyła uraz nadgarstka (doznała go na początku marca w meczu w Stupavie).

- Miejmy nadzieję, że we Wrocławiu szybko zdobędziemy przewagę i będziemy kontrolować mecz do końca. Przede wszystkim zaś, że obejdzie się bez urazów - podkreśla trener Jarosław Knopik.

Nasz rywal zamyka tabelę grupy B pierwszej ligi. W 14 spotkaniach zdobył 6 punktów. W pierwszej rundzie w Chorzowie „Niebieskie” zwyciężyły 33:15.

I liga, 17. kolejka
Sobota, 26 marca

Zgoda Ruda Śląska - Otmęt Krapkowice 23:27
ChKS PŁ Łódź - Karkonosze Jelenia Góra 28:46
Sośnica Gliwice - SPR Olkusz 25:23
Cracovia - UKS Dziewiątka Legnica 30:27

Niedziela, 27 marca
AZS-AWF Handball Wrocław - KPR Ruch Chorzów (godz. 18.00)

Pauzuje MTS Żory