Marcelina Polańska: Pokazałyśmy, że możemy powalczyć z każdym

24 січ. 2021 |

W drugim kolejnym meczu najlepszą zawodniczką Ruchu wybrana została Marcelina Polańska.

Rozgrywająca „Niebieskich” zdobyła w piątkowym meczu w Lubinie 7 bramek i - podobnie jak w poprzednim spotkaniu, u siebie z Eurobudem Jarosław - odebrała nagrodę od partnera PGNiG Superligi Kobiet, Lirene.

Ruch przegrał z Zagłębiem 29:36, ale dla lidera nie była to łatwa przeprawa. Na początku drugiej połowy remisowaliśmy w Lubinie 18:18.

- Momentami było ciężko. Wiadomo, Zagłębie to zawodniczki, które walczą o mistrzostwo Polski. Troszeczkę je postraszyłyśmy, walczyłyśmy. Pod koniec już wkradło się trochę błędów. Miałyśmy problemy, może także wyszedł brak doświadczenia, ale ogólnie cały mecz wyglądał bardzo dobrze - oceniła Marcelina Polańska.

- Przez większość meczu trzymałyśmy dystans. Był on mały - dwie bramki, jedna, nawet remis się zdarzył. Pokazałyśmy, że potrafimy nawiązać walkę nawet z najlepszymi. Myślę, że możemy powalczyć z każdym - dodała najlepsza zawodniczka Ruchu w piątkowym meczu.

W następnej serii „Niebieskie” podejmą mistrza Polski - MKS Perłę Lublin. Mecz odbędzie się w sobotę, 30 stycznia, o godz. 13.00.