Marcelina Polańska po meczu z Jarosławiem. „Za dużo błędów w ostatnich minutach”

17 січ. 2021 |

Rozgrywająca „Niebieskich” komentuje sobotni mecz z Eurobudem JKS Jarosław.

Siedem bramek na osiem prób (88 proc. skuteczności) - to bilans Marceliny Polańskiej w meczu z Eurobudem JKS Jarosław. Rozgrywająca została wybrana najlepszą zawodniczką Ruchu (otrzymując nagrodę od partnera rozgrywek - Lirene). Niestety nie mogła być w pełni zadowolona, bo „Niebieskie” przegrały 20:25. Tym samym nie wykorzystały szansy na awans na szóstą pozycję w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

- Bardzo chciałyśmy przeskoczyć o dwie pozycje w tabeli. Byłybyśmy w znacznie lepszej sytuacji. Udowodniłybyśmy, że nie gramy tylko na miejscu spadkowym, ale że chcemy grać lepiej, być wyżej w tabeli. Niestety się nie udało, popełniłyśmy za dużo błędów w ostatnich minutach - analizuje przyczyny porażki Marcelina Polańska.

- Jarosław ma na pewno dużo więcej doświadczenia. Nasza drużyna jest bardzo młoda. Tydzień temu (w meczu z Koszalinem - przyp. red.) pokazałyśmy, że potrafimy się podnieść z „minus 8”, dziś było w pewnym momencie „minus 1”, no ale nie dałyśmy rady. Za dużo błędów, to przeważyło - dodaje.

Teraz przed Ruchem trudny mecz w Lubinie, z liderem PGNiG Superligi Kobiet Zagłębiem (22.01.). Później do Chorzowa przyjedzie mistrz Polski MKS Perła Lublin (30.01.). Łatwo o punkty nie będzie, ale nasza rozgrywająca zapewnia, że Ruch postara się o niespodziankę.

- Myślę, że jesteśmy w stanie wyrwać jakieś punkty i na pewno będziemy o to walczyć - podkreśla na koniec Marcelina Polańska.