Mamy to! „Niebieskie” najlepsze na turnieju w Ostrawie

21 серп. 2021 |

Po zwycięstwie z Sokolem Poruba nasz zespół pokonał także wicemistrza Austrii WAT Atzgersdorf.

KPR Ruch Chorzów zwyciężył w międzynarodowym turnieju w Ostrawie. Najpierw pokonał miejscowy zespół - Sokol Poruba - 31:26, a w drugim meczu okazał się lepszy od WAT Atzgersdorf.

Mecz z aktualnym wicemistrzem Austrii rozstrzygnął się w drugiej połowie. Po 30 minutach był remis 15:15, w 40. minucie obie drużyny nadal szły „łeb w łeb” (20:20). Później jednak nasz zespół wypracował sobie trzybramkową przewagę (26:23 w 49. minucie), której nie roztrwonił.

Podopieczne Vita Teleky’ego wygrały 29:26 i zapewniły sobie końcowy sukces w imprezie. Ostatni sobotni mecz pomiędzy Sokolem a WAT (godz. 18.30) będzie decydować o kolejności na miejscach 2-3.

Zwycięstwo Ruchu w Ostrawie to znakomity prognostyk przed startem sezonu MOL Ligi (4 września), a następnie polskiej I ligi (25 września).