Koszulki Ruchu trafią do Rwandy

11 бер. 2021 |

Miasto Chorzów, działając z chorzowską Fundacją Afriquia, organizuje akcję pomocy dla dzieci z Rwandy. Dołączył do niej KPR Ruch Chorzów, przekazując na ten cel dziesięć koszulek z „eRką”.

Pod koniec lutego prezydent Chorzowa Andrzej Kotala otrzymał list od dyrektora szkoły z regionu Rurembo (położonej w górzystym, rolniczym terenie na wschodzie Rwandy) z prośbą o wsparcie dzieci uczących się w tej placówce.

Nasze miasto ogłosiło zbiórkę odzieży - bawełnianych koszulek typu t-shirt, które można przynosić do miejskiego punktu informacji przy ul. Rynek 8. Ze względów sanitarnych koszulki muszą być nowe. KPR Ruch Chorzów dołączył już do tej akcji. Nasz klub przekazał dzieciom z Rwandy dziesięć koszulek z "eRką".

W rwandyjskiej szkole (razem z oddziałami przedszkolnymi) uczy się ponad 400 dzieci w wieku 3-13 lat. Akcja zbierania koszulek potrwa do 5 kwietnia br. Przedstawiciele Fundacji Afriquia zawiozą odzież do Rurembo przed końcem roku szkolnego.

Związki Chorzowa z Rwandą datują się od 2019 roku, kiedy to Fundacja Afriquia rozpoczęła akcję pomocy szpitalom w Rwandzie. Chorzowscy lekarze szkolą rwandyjskich ortopedów i anestezjologów, a także przekazują tamtejszym szpitalom specjalistyczny sprzęt medyczny, zakupiony m.in. dzięki  aukcji charytatywnej podczas Balu Prezydenta Chorzowa.