Korona pokonana. Kapitalna druga połowa Ruchu!

7 серп. 2021 |

W ostatnim meczu na turnieju w Łaziskach Górnych KPR Ruch Chorzów pokonał Suzuki Koronę Handball Kielce 31:28 (10:18).

Po dwóch porażkach w piątkowych meczach „Niebieskie” udanie zakończyły rywalizację w XXXI Memoriałowym Turnieju Piłki Ręcznej im. Jana Olszówki w Łaziskach Górnych.

W sobotę podopieczne Vita Teleky’ego zmierzyły się z Suzuki Koroną Handball Kielce - drużyną, która mimo braku awansu sportowego zagra w nowym sezonie w PGNiG Superlidze Kobiet.

Pierwsza połowa należała do kielczanek, które prowadziły po niej 18:10. Jednak Ruch nie zamierzał kapitulować. Po przerwie ruszył w pościg i odrobił stratę z nawiązką. Nasza drużyna wygrała drugą część 21:10, a cały mecz 31:28.

W turnieju w Łaziskach Górnych triumfowała MKS Perła Lublin, która odniosła trzy zwycięstwa (w ostatnim meczu 34:19 z Piotrcovią). Kolejne zespoły miały na koncie jedną wygraną - decydowała więc mała tabela, w której Piotrcovia wyprzedziła Koronę i Ruch.

Kolejne sparingi „Niebieskie” rozegrają 14 i 15 sierpnia - na turnieju w Ołomuńcu.