Kolejny trudny wyjazd. Ruch zmierzy się z mistrzem Słowacji

16 вер. 2021 |

W piątek Iuventa Michalovce podejmie KPR Ruch Chorzów w 3. kolejce MOL Ligi. Będzie to kolejny mecz „Niebieskich” z rywalem w najwyższej półki.

Terminarz nie rozpieszcza Ruchu w pierwszej fazie sezonu MOL Ligi. Nasza drużyna grała już z obrońcą tytułu Banikiem Most, trzecią (DAC Dunajska Streda) i czwartą drużyną (Zora Ołomuniec) poprzedniego sezonu, teraz zaś zmierzy się z wicemistrzem ligi czesko-słowackiej Iuventą Michalovce.

Iuventa to 13-krotny mistrz Słowacji i najbardziej utytułowany zespół MOL Ligi. Wygrywał ją 9 razy. W tym sezonie także spisuje się bardzo dobrze. Podopieczne Jana Benadika najpierw rozgromiły u siebie HK Hodonin (42:15), a następnie wygrały na wyjeździe prestiżowe starcie z Banikiem Most (27:25). W tabeli są na drugim miejscu, tuż za DAC Dunajska Streda (zespół ten rozegrał o jeden mecz więcej).

Z Iuventą Ruch miał okazję sprawdzić się kilka tygodni temu w dwóch sparingach w hali MORiS. Pierwszy mecz był bardzo wyrównany (23:24), w drugim przyjezdne okazały się wyraźnie lepsze (21:33).

- Pracujemy nad tym, by nasza gra wyglądała coraz lepiej, a Michalovce już mają swój styl. Wiedzą, co grać. My jeszcze uczymy się w MOL Lidze. Na pewno Iuventa będzie faworytem piątkowego spotkania - mówi trener KPR Ruch Vit Teleky.

W poprzedniej kolejce "Niebieskie" zdobyły pierwszy punkt w MOL Lidze, remisując z Zorą Ołomuniec 29:29. Trener Teleky wskazuje element, który jego zawodniczki muszą jak najszybciej poprawić.

- Musimy wykorzystać wszystkie szanse, które stworzy nam przeciwnik. Jak ich nie wykorzystamy, to jest źle. Cały czas nasza gra przypomina sinusoidę. Idziemy przez 20 minut pomalutku do góry, a gdy dostaniemy się na szczyt, gwałtownie spadamy. Tak nie może być - dodaje szkoleniowiec Ruchu.

Dla Vita Teleky’ego piątkowy pojedynek będzie wyjątkowym wydarzeniem. Trener Ruchu pochodzi z miejscowości położonej niedaleko Michaloviec, pracował w Iuvencie z grupami młodzieżowymi. - Na meczu będzie moja rodzina i znajomi, mam ich w Michalovcach bardzo wielu. Można powiedzieć, że znam większość kibiców, którzy chodzą tam na mecze - mówi Vit Teleky.

Spotkanie Iuventa Michalovce - KPR Ruch Chorzów rozpocznie się o godz. 17.30.