Klaudiusz Sevković w TVP Katowice: Sprawa jest skandaliczna

24 черв. 2021 |

- Związek i Komisarz Ligi łamią regulaminy, które pisali. Idziemy powoli na ścieżkę prawniczą, sądową - mówi prezes KPR Ruch Chorzów Klaudiusz Sevković w TVP Katowice.

TVP Katowice wyemitowała materiał (autorem jest Mateusz Szpaczyński) o sytuacji, w jakiej znalazł się nasz klub. Zobaczyć go można TUTAJ.

Przypomnijmy: ZPRP i Komisarz PGNiG Superligi Kobiet zdecydowali, że Korona Handball Kielce uzyskała prawo sportowego awansu do Superligi, mimo że w Turnieju Mistrzyń I ligi przegrała z Karkonoszami Jelenia Góra. Władze powołały się na regulamin rozgrywek I ligi, choć brakuje w nim zapisu, który znalazłby zastosowanie w obecnej sytuacji. Korona ma być ósmą drużyną w PGNiG Superlidze Kobiet, kosztem KPR Ruch Chorzów.

- Walczymy przede wszystkim o sprawiedliwość. Zdajemy sobie sprawę, ze zajęliśmy ósme miejsce i sportowo powinniśmy spaść, ale drużyna z Kielc, która walczyła o Superligę, przegrała i tego awansu nie uzyskała - mówi w TVP Katowice Klaudiusz Sevković, prezes KPR Ruch.

- Sprawa jest skandaliczna, uruchomiliśmy prawników, bo i związek, i Komisarz Ligi łamią swoimi oświadczeniami regulaminy, które pisali. Idziemy powoli na ścieżkę prawniczą, sądową, będziemy się odwoływać - dodaje prezes "Niebieskich".

KPR Ruch Chorzów wystosował list otwarty do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. Piotra Glińskiego - można go przeczytać TUTAJ.